Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Rovio, 260 Çalışanını Daha İşten Çıkartıyor
Rovio, 260 Çalışanını Daha İşten Çıkartıyor

Rovio, 260 Çalışanını Daha İşten Çıkartıyor

0

2009 yılında hayatımıza giren Angry Birds oyunun geliştiricisi Rovio, yavaş yükselişini devam ettiriyor. Kendi içerisinde küçülmeye giden Rovio, geçtiğimiz Ekim ayında da 130 çalışanını işten çıkarmıştı.

Rovio’nun çok geniş yelpazede ürün geliştirmesi göz önünde bulundurursak şirketin böyle bir karar alması pek şaşırtıcı değil. Kendi içinde çekirdek bir ekiple “oyun, medya ve tüketici ürünleri”nden oluşacak şirket, bu yolda ürün geliştirmeye devam edecek. Şirketin CEO’su Pekka Rantala’ında aktardıklarına göre şirketin kürsel çapta büyümesi ve mobil oyun dünyasının lideri olabilmek için temel değişikliklerin gerekli olduğu belirtildi.

rovio-onemli-sirket-haberi

Sadece ilk ayında 50 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan Angry Birds 2, serinin devamı niteliğinde olmasından dolayı oldukça ilgi çekiyor. İnsanların kalbinde yer etmiş bir oyunu, farklı farklı geliştirerek karşımıza çıkartan şirket, ana oyunu Angry Birds’in 2. versiyonu ile oldukça beğeni topladı. Rovio şirketi, kendi içerisinde ki küçülme kararıyla maliyeti kısacak ve oyun odaklı çalışacak.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen