Teknoloji Blogu

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Açılır?

Youtube kısıtlı mod nasıl açılır ve Youtube kısıtlı mod ne işe yarar, son dönemlerde yanıtı merak edilen sorulardan bir tanesi olmuştur. Kısıtlı mod, isteğe bağlı olarak sunulan bir Youtube ayar özelliğidir. Bu özelliği kullanmak isteyen bireyler, ayarlamaların nasıl yapılabileceği hakkında araştırma yapmakta ve bu modun özelliğini merak etmektedir.

Kısıtlı modu aktif hale getirebilmek için yapılması gereken adımlar oldukça kolaydır. Aşağıdaki listede bu modu aktifleştirebilmenizi sağlayacak adımlar belirtilmektedir.

  1. İlk olarak Youtube sitesi ya da uygulamasına giriş yapınız.
  2. Daha sonra mail ve şifre bilgilerinizi ilgili alanlara girerek kullanıcı hesabınıza erişiniz.
  3. Ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan resminizin bulunduğu “Profil” kısmına tıklayınız.
  4. Karşınıza çıkacak panelde önce “Ayarlar” daha sonra ise “Genel” sekmelerini açınız.
  5. Genel seçeneğinin altında bulunan “Kısıtlı Mod” butonuna tıklayınız.

Yukarıda belirtilen işlemleri yaparak kısıtlı mod ayarını aktif hale getirebilir ve Youtube hesabınızı kullanan bireylerin hangi içeriklere erişebileceğini kontrol edebilirsiniz. Kısıtlı moddan çıkmak isterseniz, yine “Genel” panelinde bulunan “Kısıtlı Mod” butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu işlem ardımdan ise herhangi bir kısıtlama olmadan kullanıcıların hesapta içeriklere erişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Youtube Kısıtlı Mod Ne İşe Yarar?

Youtube kısıtlı mod ne işe yarar sorusuna yanıt arayanlar, bu mod özelliğinin kullanıcıların birebirine gizleme yapabileceğini bilmelidir. Bu konuya örnek vermek gerekirse, eğer Youtube hesabınızı birden fazla kullanıcı ile paylaşıyorsanız ancak arama ve izleme geçmişinizin size özel kalmasını istiyorsanız bu noktada kısıtlı mod kullanabilirsiniz.

Youtube kısıtlı mod sayesinde filtreleme de yapabilirsiniz. Yani, diğer kullanıcıların hangi içerikleri izleyebileceğini veya izlemeyeceğini belirleyerek daha kişisel bir Youtube deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sayede Youtube platformunu kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik bu modu istediğiniz zaman aktif hale getirebilir, istediğiniz zaman ise kapatarak kullanabilirsiniz.

Youtube Ebeveyn Kilidi Nasıl Yapılır?

Youtube ebeveyn kilidi nasıl yapılır sorusu, çocuklarını zararlı içeriklerden korumak isteyen anne ve babalar tarafından sıkça yöneltilmektedir. Çocuklarınızın yaşına uygun olmayan içerikleri görüntülememesi için Youtube kısıtlı mod seçeneğini kullanabilmeniz mümkündür.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku