Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows 9, Eylül Ayında Tanıtılabilir
Windows 9, Eylül Ayında Tanıtılabilir

Windows 9, Eylül Ayında Tanıtılabilir

0

Microsoft, yeni işletim sistemini önümüzde ki ay tanıtabilir. The Verge dergisi tarafından aktarılan bilgilere göre, Microsoft 30 Eylül‘de yeni bir işletim sistemini tanıtmak için etkinlik düzenleyeceği belirtiliyor.

microsoft-windows9-teknofeed

Şirket, Windows 8’de ki radikal Uİ tasarım değişikliğini Windows 9’da da sürdürecek. Flat tasarım üzerinden devam edecek şirket, yeni sürümünde Windows 8’de büyük eksik görülen bir başlat menüsü koyacağı düşünülüyor.

cortana-windows-teknofeed

Microsoft, kısa bir zaman önce Apple’dan da alışkın olduğumuz Siri benzeri sesle komut sistemini Windows 9’da yer vereceği planlanıyor. Cortana adını taşıyan sistem, henüz geliştirme aşamasında olsa da Windows 9’un tamamlanmış sürümüyle o da tam anlamıyla tamamlanacağı ön görülüyor. Şirket, yeni sürümünü  Windows 9 adıyla çıkartıp çıkartmayacağı bilinmese de uzmanlar bu isimde yoğunlaşıyorlar. 30 Eylül veya Ekim‘in ilk haftası olacağı düşünülen lansmanda, yeni sürümün geliştiricilere açılması planlanıyor.

Anıl Güzel

Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017’den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen