Teknoloji Blogu

2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!

0

Apple firması son çıkardığı telefonu, iPhone 6S’te 1 GB RAM inadından vazgeçmişti ve RAM kapasitesini 2 GB‘a arttırmıştı. iOS 9 güncellemesinin peşinden getirdiği yeni özellikleri 2 GB RAM ile başarıyla çalıştıran iPhone 6S, yıllardır kullandığı Safari tarayıcısının hatalarını da ortadan kaldırdı.

Bildiğiniz üzere 1 GB RAM özelliğine sahip iPhone modellerinde Safari tarayıcısında sayfa yenileme hatası yaşanmaktaydı. Farklı sekmelerde açık halde olan internet sayfaları, Safari uygulamasın çıkıp tekrar girdiğinizde yenileniyordu. 1 GB RAM’in bu sorunu ortadan kalkmış oldu.

IDB ekibi iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarının Safari tarayıcısını karşılaştırdı. Her iki iPhone’da da 10 sekme açıp tarayıcıdan çıktı. Safari uygulamasını tekrar açtığında 1 GB RAM’li iPhone 6 tüm sayfaları tekrardan yeniledi ve zaman kaybı oldu. 2 GB RAM”e sahip iPhone 6S ise internet sayfaları bırakılan yerden görüntüledi.

2 GB RAM’li iPhone 6S modelleri sadece Safari ile sınırlı olmayacak. Arka planda açık olan uygulamalar ve oyunlar kontrol merkezinde yaşadığı kasma ve uygulama değişikliği FPS düşüşü 2 GB RAM kapasitesi sayesinde oluşmayacak.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL