Teknoloji Blogu

2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!

Apple firması son çıkardığı telefonu, iPhone 6S’te 1 GB RAM inadından vazgeçmişti ve RAM kapasitesini 2 GB‘a arttırmıştı. iOS 9 güncellemesinin peşinden getirdiği yeni özellikleri 2 GB RAM ile başarıyla çalıştıran iPhone 6S, yıllardır kullandığı Safari tarayıcısının hatalarını da ortadan kaldırdı.

Bildiğiniz üzere 1 GB RAM özelliğine sahip iPhone modellerinde Safari tarayıcısında sayfa yenileme hatası yaşanmaktaydı. Farklı sekmelerde açık halde olan internet sayfaları, Safari uygulamasın çıkıp tekrar girdiğinizde yenileniyordu. 1 GB RAM’in bu sorunu ortadan kalkmış oldu.

IDB ekibi iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarının Safari tarayıcısını karşılaştırdı. Her iki iPhone’da da 10 sekme açıp tarayıcıdan çıktı. Safari uygulamasını tekrar açtığında 1 GB RAM’li iPhone 6 tüm sayfaları tekrardan yeniledi ve zaman kaybı oldu. 2 GB RAM”e sahip iPhone 6S ise internet sayfaları bırakılan yerden görüntüledi.

2 GB RAM’li iPhone 6S modelleri sadece Safari ile sınırlı olmayacak. Arka planda açık olan uygulamalar ve oyunlar kontrol merkezinde yaşadığı kasma ve uygulama değişikliği FPS düşüşü 2 GB RAM kapasitesi sayesinde oluşmayacak.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku