Teknoloji Blogu

2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!

0

Apple firması son çıkardığı telefonu, iPhone 6S’te 1 GB RAM inadından vazgeçmişti ve RAM kapasitesini 2 GB‘a arttırmıştı. iOS 9 güncellemesinin peşinden getirdiği yeni özellikleri 2 GB RAM ile başarıyla çalıştıran iPhone 6S, yıllardır kullandığı Safari tarayıcısının hatalarını da ortadan kaldırdı.

Bildiğiniz üzere 1 GB RAM özelliğine sahip iPhone modellerinde Safari tarayıcısında sayfa yenileme hatası yaşanmaktaydı. Farklı sekmelerde açık halde olan internet sayfaları, Safari uygulamasın çıkıp tekrar girdiğinizde yenileniyordu. 1 GB RAM’in bu sorunu ortadan kalkmış oldu.

IDB ekibi iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarının Safari tarayıcısını karşılaştırdı. Her iki iPhone’da da 10 sekme açıp tarayıcıdan çıktı. Safari uygulamasını tekrar açtığında 1 GB RAM’li iPhone 6 tüm sayfaları tekrardan yeniledi ve zaman kaybı oldu. 2 GB RAM”e sahip iPhone 6S ise internet sayfaları bırakılan yerden görüntüledi.

2 GB RAM’li iPhone 6S modelleri sadece Safari ile sınırlı olmayacak. Arka planda açık olan uygulamalar ve oyunlar kontrol merkezinde yaşadığı kasma ve uygulama değişikliği FPS düşüşü 2 GB RAM kapasitesi sayesinde oluşmayacak.

Bir önceki yazımız olan LG Class, gerçeklik kazandı başlıklı makalemizde class, lg ve telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et