Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: %94

0

Eğer size “Ellerinizle yediğiniz bir şeyler söyleyin.” desem, aklınıza ilk ne gelir? Hamburger? Mısır? Biftek?
Oyunun amacı oldukça basit, size yöneltilen yargının aklınıza getirdiği kelimeleri bulmaya çalışıyorsunuz. Asıl amaç, bu sorulara genel olarak verilen cevapların %94’ünü doğru bilebilmek.

94-1

%94, Scimob‘un geliştirdiği bir bulmaca oyunu. Oyun içerisinde her seviyede size 3 yargı yöneltiliyor, ve siz de bu yargıların aklınıza getirdiği ilk kelimeyi uygun yere yazıyorsunuz.
Örneğin size “Sabah uyandığınızda aklınıza ilk gelen şey.” desem; çoğunuz duş, kahvaltı, alarm gibi kelimeler söylersiniz. Sizden istenen tam da bu; %40, %23, %14, %8, %5, %4 gibi yüzdelere bölünen %94’lük cevapların tamamını bulmak.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

TÜRKÇE DİL DESTEĞİ YOK
%94’ün başarısı kesinlikle tartışılmaz. Her bulmaca adeta birbirinden güzel ve düşünmeye zorlayıcı olmayı başarmış.
Ancak vermem gereken bir kötü haber var: oyunun Türkçe dil desteği yok.
Her ne kadar Türkçe desteği olmasa da, İngilizce’ye az da olsa hakimseniz bu oyundan zevk alabilmeniz mümkün. Ön yargılı olmanızı tavsiye etmem, mutlaka cihazınızda bulunması gereken bir oyun bu.

MAVİ, BEYAZ, GRİ: SADELİK
%94’e giriş yaptığınız anda ilk dikkatinizi çeken, eminim ki arka plan ve panelin renklendirmesi olacaktır. Tamamen mavi rengin ön plana çıktığı bu görsellik, adeta oyunun bir simgesi haline gelmiş. Öyle ki, oyunun adını nerede görsem aklıma ilk gelen ne bulmaca, ne de başka bir şey geliyor; gözümün önüne gelen ilk şey mavi renk.

94-2

54 SEVİYE, 162 BULMACA
Oyunun içeriğindeki seviye sayısı oldukça fazlayken, bir de her seviyede 1’i görsel olmak üzere 3 bulmacanın bulunması da ayrı bir artı. Kolayca geçilmesi neredeyse imkansız olan seviyelerin zorluğu da eminim herkesi tatmin edecektir.
Her güncellemeyle birlikte yeni seviyeler de görmeye de başladığımızı düşünürsek, sonsuz bir bulmaca serüveninin henüz başında olduğumuzu tahmin etmek zor değil. (Hem de böylesine sağlam bir konsept ile.)

BAŞARILI KONSEPT
Hazır sözü de geçmişken, oyunun türündeki başarısına da değinmeden geçemeyeceğim.
Her bir kullanıcının verdiği cevapların yüzdesinin alınıp, bunun adeta bir yarışma haline dönüştürülmesi gerçekten muhteşem bir fikir. Geliştiriciler böylesine yapımı basit ve orijinal bir fikir bulmuşken, projenin de meyvelerini vermemesi neredeyse imkansız. Bu tür bir konsept hem oyunun geliştirilmesinin kolay kolay bırakılmayacağının mesajını verirken, aynı zamanda oyuncunun beyninin sınırlarını da sonuna kadar zorlamayı başarıyor.

94-3

%94, AppStore ve Google PlayStore‘da ücretsiz olarak bizlerle. Çeşitli ipuçları elde etmemize yardımcı olan altınlar (350= 1,99 Turkish lira symbol 8x10px.png)  ve ipuçlarını ücretsiz hale getiren Premium Pack‘e (6,49 Turkish lira symbol 8x10px.png) uygulama içi satın alımdan sahip olmak mümkün. Tereddütsüz cihazınıza indirmeniz, hatta uygulama içi satın alımdan bile gözünüz kapalı faydalanmanız gereken %94’ü kesinlikle oynamalısınız!

appstore-indir

android-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et