Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Blokshot Revolution

0

Sonsuzluktan üzerimize doğru gelen yüzlerce cismi, elimizdeki havai fişek tarzındaki roketlerle yok ettiğimiz bir dünyadayız. Adeta hücum eden cisimlerin heyecanla üstümüze geldiğini ve bizi yok etmek istediklerini iliklerimize kadar hissediyoruz. Yapmamız gereken yegane şey: acele etmek.

blokshot-revolution-1

Foxhole Games LLP‘in geliştirdiği Blokshot Revolution, tek dokunuşlu ve fazlasıyla aksiyon içeren bir oyun. Ekranın üst kısmından üstümüze doğru yağan çeşitli ögeleri, elinizdeki fişekler yardımıyla geri püskürtüyoruz. Mancınığa benzer aleti ne kadar gerdirirsek, tutturma ihtimalimiz o kadar kolay bir hal alıyor (inanması her ne kadar zor olsa da). Attığımız fişeklerin renklendirmeleri ise kesinlikle görülmeye değer.

TEK DOKUNUŞLU OYNANIŞ
Blokshot Revolution’da amacınız ve yapmanız gereken hareketler oldukça basit. Yalnızca elinizdeki alete dilediğiniz süre boyunca basılı tutarak, elinizdeki alev topunu üzerinize doğru gelen cisimlere doğru fırlatmalısınız. Fırlatacağınız yönü ayarlamaya alışmak kolay değil, ancak amacın gerçekleşmesi tek bir dokunuşa bağlı olduğu için oynanış çok basite indirgenmiş ve bu da zevk katsayısını fazlasıyla arttırmış.

SOĞUK ARKA PLAN RENGİ
Fırlattığımız fişeklerin parlaklığı kadar, bunu fark etmemizi ve keyif almamızı sağlayan arka plan da kesinlikle övgüyü hak ediyor. Soğuk, mat ve göze hoş gelen bir mavilik içeren arka plan; fırlattığımız alev toplarının bünyesinde bulundurduğu parlak renkleri de göze daha da hoş gelir hala getirmiş. Ayrıca göz yormaması da cabası.

blokshot-revolution-2

CÖMERT PUAN SİSTEMİ
Her bir ögeyi yok ettiğinizde, belli bir puan hanenize yazılıyor. Alev toplarını istediğimiz yere atmaya alışmamız her ne kadar zor olsa da, başarımıza orantılı olarak da kazandığımız puan artıyor. Yani “kombo” dediğimiz, sıralı bir biçimde arka arkaya vurduğumuz cisimler bize ek puan olarak geri dönüyor. Bu da hayatta ne kadar kalabilirseniz sonunda yakalayacağınız puanın da o kadar yüksek olacağı anlamına geliyor.Oyun sonunda skorunuzu tahmin ettiğinizden de yüksek görürseniz sakın şaşırmayın.

SESSİZLİK…
Oyunun ücretsiz olması açıkçası beni fazlasıyla mest etti. Uygulama içi satın alımlara sahip olduğunu ve geliştiricinin bunu yapmamızı sağlaması için içeriğinden kıstığını elbette düşündüm. Fakat inanın böylesi aklıma dahi gelmedi.
Blokshot Revolution’da, eğer satın alım yapmazsanız tüm oyunu sessiz oynuyorsunuz. Evet, böylesine eğlenceli oynanışa sahip oyunun güzelim sesini kısmışlar ve ortaya saman gibi bir tat kalmış. Yani satın alım yapmadan oyunun tam tadını almanız bence mümkün değil.

blokshot-revolution-3

Blokshot Revolution, AppStore‘da ücretsiz olarak bizlerle. Oyun içi seslendirme ve müzikleri aktif eden, aynı zamanda reklamları da kaldıran bir uygulama içi satın alımı da mevcut.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et