arama

4 Nitelik, 1 İnceleme: Glozzle

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan Orbay

3D oyunların hayranı mısınız? Eğer öyleyse Glozzle’ı indirin!” sloganıyla yola çıkan fütüristik bir bulmaca oyunuyla karşı karşıyayız. Fazlasıyla geniş bir dünyaya sahip olan bu oyunu gelin daha da yakından inceleyelim.

glozzle-1

Glozzle, Magma Mobile tarafından geliştirilen bir 3 boyutlu bulmaca oyunu. Her bölümde karşınızda bir nesne beliriyor, fakat parçalara ayrılmış ve değişik bir açıdan gösterildiği için ne olduğunu anlayamıyoruz. Biz de mevcut kamera açısını sürükleyerek nesneyi doğru bir şekilde göreceğimiz açıyı yakalamaya çalışıyoruz. Amacımızı gerçekleştirirken yalnızca tek bir dokunuş kullanacağımızı hatırlatmamda yarar var. Yani oyunda kamerayı sürüklemekten başka yapmamız gereken birşey yok.

BASİT ARAYÜZ
Glozzle’a giriş yaptığımız anda karşımızda tek bir buton bulunuyor ve bu butona dokunarak da oyunun levellerini karşımıza alıyoruz. Oyunda başka hiçbir girebileceğimiz içerik bırakmayan, ve sadece bizi oyunu oynamaya başlamaya odaklayan pratik bir ana menü kullanılmış.

NEON BAZLI RENKLENDİRMELER
Açıkçası oyunda ilk dikkatimi çeken unsur, her bölüm karşımıza çıkan nesnelerin renklendirmeleri oldu. Mat bir arka plan kullanılan Glozzle’da, arka planın tam tersine nesneler neon bazlı renklerle bezenmiş. Göze ne kadar hoş geldiği tartışılır, fakat bu renklendirme metodunun oyunun 3 boyutlu grafiklerine artı olarak döndüğünü kendi adıma söyleyebilirim.

glozzle-2

3000’DEN FAZLA SEVİYE
Evet yanlış duymadınız, oyunda 3000’i aşkın birbirinden farklı ve zorlu bölüm mevcut. Bu durum geliştirici firmanın oyunun seviyeleri üzerinde fazlasıyla uğraştığının bir göstergesi olmakla birlikte, ilginç bir soruyu da beraberinde getiriyor: “Magma Mobile, zorluk seviyesini 3000 bölüm boyunca kademeler halinde nasıl arttırdı?”
Denemesi bedava, Glozzle’ı indirin ve adeta bitmeyen bir 3D bulmaca oyununun keyfini çıkarın!

TAMAMEN ÜCRETSİZ
3000’i aşkın seviyesi bulunmasıyla birlikte; kolay, orta ve zor olarak da bu seviyeleri gruplandıran zorluk derecelerini barındıran Glozzle’ın, oyuncuya çok geniş bir içerik vaat ettiği kesin. Tüm bu kaliteye ek olarak da uygulama içi satın alım talep etmemesi beni çok şaşırttı. Oyunu indirdikten sonra herhangi bir ücret ödemeden tamamen keyfini çıkarabiliyorsunuz.
Ayrıca oyun içinde karşılaştığımız reklam sayısı da yok denecek kadar az.

glozzle-3

Glozzle, AppStore ve Google PlayStore‘da tamamen ücretsiz olarak bizlerle. Bulmaca oyunlarının arasına 3D içeriğiyle balıklama dalmayı başaran bu rengarenk dünyaya sahip oyunu kesinlikle deneyimleyin.

appstore-indir

android-indir