Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Only One

0

Piksel bazlı oyunlar, oldum olası beni etkilemeyi başarmıştır. Özellikle mobil dünyanın bir parçası haline gelen bu tür, çeşitli oyun türleriyle harmanlanınca gerçekten tadından yenmez bir hal alıyor. Öyle ki; eğer oynanabilirliği yüksekse ve RPG ögeleriyle bezendiyse göz atmamak, dünyasına giriş yapmamak ayıp olur. Evet, Only One‘dan bahsediyorum.

only-one-1

Only One, Ernest Szoka tarafından geliştirilen bir piksel bazlı dövüş/savaş oyunu. Giriş yaptığınız anda kendinizi yuvarlak şeklindeki bir arenanın göbeğinde, sonsuz bir savaşın ortasında buluyorsunuz. Elinizdeki büyülü kılıçla, sonsuza kadar sürecek olan savaşta son ayakta kalan kişi olabilmek nihai hedefiniz.

PİKSELLERİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Öyle ki günümüzdeki oyunlarda grafiksel olarak inanılmaz bir yükseliş mevcut. Elbette asıl çekici olan bunlar, fakat o büyüleyici grafikli evrenlerin asıl kaynağı olan piksellerin gözlerinizi okşadığı bu tür oyunlar da en azından benim vazgeçilmezlerim! Sonsuz savaşın döndüğü bu oyunda piksel bazlı grafikler, yüksek oynanabilirlik kalitesiyle birleşince kusursuz bir hal alıyor. Her öldürdüğünüz düşmandan piksel piksel kalplerin, puanların ve kalkanların düştüğünü görmek bile inanın grafiksel olarak sizleri tatmin edecektir.

DEV YETENEK AĞACI
Only One’ın içeriğinde, tamamen olmasa da büyük oranda RPG ögeleri mevcut. Özellikle düşmanlarınızı öldürdükçe kazandığınız puanlarla, karakterinizi güçlendirebilmeniz mümkün. Güçlendirmeler kendi içerisinde 2’ye ayrılıyor. İster karakterinizin taban can ve kalkan değerini yükseltebiliyorsunuz, isterseniz de savaş sırasında kullanabileceğiniz ek yetenekler öğrenebiliyorsunuz. Bunlar canınızın tamamı doluyken düşmanlarınızı ilk atağınızla sersemletebileceğiniz pasif yeteneklerden, belirli bir alana alev saçtığınız aktif yeteneklere kadar geniş bir yelpazeye sahip. Yani savaştığınız sürece, oyun size büyük bir gelişim ağacından yararlanabilme imkanı sunuyor.

only-one-2

ONLARCA FARKLI DÜŞMAN
Savaştığınız ve rakiplerinizi alt ettiğiniz sürece, her seferinde karşınıza farklı düşmanlar farklı dizilimlerde çıkıyorlar. Kimi küçük yaratıklar bir vuruşta ölürken, kimileriyle ise bir süre mücadele etmeniz gerekiyor. Üstelik onları öldürmek yerine, bulunduğunuz arenadan aşağı atabilmeniz de mümkün. Aynı zamanda oyun içerisinde, ara sıra boss (patron) denilen diğerlerine göre daha büyük ve daha güçlü rakiplerle de karşılaşmanız olası bir hadise.

BİTMEYEN MÜCADELE
İçeriğinde saymakla bitmeyecek kadar farklı yaratık bulunan Only One, aynı zamanda sonsuz bir savaş süresine de sahip. Siz düşmanlarınızı alt ettikçe, yenileri ve daha fazlaları gelmeye devam ediyor. Her seferinde daha güçlü topluluklar karşınızda beliriyor ve geliştirdiğiniz yetenek ağaçlarının size sağladıklarıyla o anki bölümü geçmeye çalışıyorsunuz. Elbette oyun süresi uzadıkça, sizin de karakteriniz üzerinde yaptığınız geliştirmeler artıyor ve yeni rakiplerle karşılaşıyorsunuz. Böylece oyun kısmen de olsa kendini tekrar eden bir yapıdan kurtulmayı başarıyor.

only-one-3

Geçtiğimiz günlerde 1 milyon indirmeyi aşan Only One, AppStore ve Google PlayStore‘da ücretsiz olarak bizlerle. Aynı zamanda onlarca oyun içi satın alım seçeneği de mevcut.

appstore-indir

android-indir

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et