Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Patchmania

0

Çiftçi Lester bir çiftçi ormandaki evinizi talan etti! Fakat şimdi intikam vakti. Cesur tavşan Calvin ve arkadaşlarıyla birlikte çiftçinin tarlalarını birbirine katmaya hazır mısınız?!

patchmania-1

Little Details‘in geliştirdiği bir bulmaca oyunu olan Patchmania, bizleri tatlı mı tatlı bir dünyaya götürüyor. Ormandaki evleri talan olmuş bir grup hayvanın, bunun sorumlusu olan kızgın çiftçiden aldığı intikamda baş rol oynuyoruz. Bu intikamın şeklini de tahmin etmek zor değil; tarlada ekili olan tüm sebzeleri acımadan midemize indirmek!

BASİT FAKAT ETKİLİ OYNANIŞ
Oyundaki başlıca amacımız, tarlada ekili bitkileri onları yemek için sabırsızlanan dostlarımıza sırayla yedirmek.
Tarla karelere bölünmüş bir halde ve zeminde bulunan ögeler; sebzeler, dostlarımız ve dostlarımızın sonunda girmesi gereken bir delikten ibaret. Yalnızca yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket ettirerek dostlarımıza tüm sebzeleri yedirerek sonunda onları deliğe sokmak nihai hedefimiz. Elbette bunu belli kurallar dahilinde yapıyoruz; her hayvan farklı tür sebze yiyor (örneğin tavşan sadece havuçları yiyerek yoluna devam edebiliyor) ve tüm hayvanlara istedikleri sebzeleri yedirerek deliğin içine gitmeleri için yardımcı olmak zorundayız. Klasik bir puzzle oyunuyla karşı olduğumuzu belirtmeme gerek bile yok.

MÜKEMMEL ANİMASYONLAR
Yardım ettiğimiz tavşan ve dostlarının çizimlerinden tutun, arka plandaki görüntülere kadar animasyonlar özene bezene geliştirilmiş. Geliştiriciler çizim ve animasyonlara aşırı önem vermiş olacak ki, kendimizi bu eğlenceli dünyanın ortasında atmaktan hiçbir çekincemiz olmuyor. Hayvan dostlarımızın her bir hareketiyle, yüzümüzde oluşan gülümseme oluşması ise inanın kaçınılmaz oluyor.

patchmania-2

ŞİRİN SESLENDİRMELER
Her bir hayvanın gerek adım atarken, gerek sebzeleri yerken çıkardığı sesler o kadar tatlı ki! İnanın yanınızda olsa yanaklarını ısırmaktan kendinizi alamazsınız. Arka plandan gelen çiftlik temalı sesler de en az asıl dikkat etmemiz gereken seslendirmeler kadar başarılı. Geliştiricinin bizleri hayvan dostlarımızın yanı başında hissettirmek için yaptığı çalışmalar, diğer özellikleri gibi kesinlikle seslendirmelerde de fire vermeden başarılı bir hal almış.

9 FARKLI MEKAN, 600 ADET BULMACA, 4 SEVİMLİ HAYVAN!
Bir puzzle oyununda başka aranan bir içerik olur mu, inanın bilmiyorum! İçeriğinde 600 farklı bulmaca bulundurması, 9 farklı arka planla süslenmesi ve birbirinden tatlı 4 hayvanı içeriğinde barındırması Patchmania’yı kesinlikle özel kılan unsurlar. Hangi özelliğinden tutsanız beş yıldızla ödüllendirilmesi kaçınılmaz olan oyunun bunu böylesine dolgun içeriğiyle birlikte başarması gerçekten takdire şayan.

patchmania-3

Patchmania, AppStore‘da ücretsiz olarak indirilmeyi bekliyor. Opsiyonel olarak ipuçlarına, can kazanımına ve istediğiniz levelleri açabilmeye sahip olabileceğiniz uygulama içi satın alımları da mevcut. Açıkçası puzzle oyunlarının meraklısı olmasam da, bu oyunun bağımlısı oldum çıktım! Kesinlikle siz de bir göz atın.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et