Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Pursuit of Light

0

Rüya aleminde kayboldunuz, önünüzde uzunca bir gizemli yol var. Her adımınız sizi karşınızdaki tehlikeyle biraz daha burun buruna getiriyor. Çevredeki tüm detayların belirsizliğini koruduğu bu evrenden çıkmak için ne yapacaksınız?

pursuit-of-light-1

Pursuit of Light; ZHIPENG WANG tarafından geliştirilen, gizemini koruyan bir dünyada geçen aksiyon-macera oyunu. Küçük bir kızın rüyasına konuk olduğumuz bu macerada, kahramanımız ışığa ulaşıp bu derinlikten çıkmak istiyor. Fakat bu uzun yolculukta bize engel olmak için adeta sıraya dizilmiş olan onlarca tuzak var. Onca tehlikeye rağmen küçük dostumuza rehberlik edip, bölümün sonundaki yıldıza ulaşmasını sağlamak asli görevimiz. Peki başarabilecek miyiz, elbette!

ZARİF EFEKTLER
Oyuna başlangıç yaptığınız anda eminim ki ilk dikkatinizi çeken hoş görselleri olacaktır. Sarı ve siyah arasında dalgalanan renk tonlarıyla göze hoş gelen görsellere sahip olan Pursuit of Light, bu yönüyle tam puanı hak ediyor. Hem göz yormaması, hem de klişeleşmiş bir renk armonisine sahip olmaması bu yönden oyunu zirveye taşıyan ana etkenler.

RÜYA TEMASI!
Hep söylemişimdir, rüya alemini tema olarak edinen tüm oyunlara ek bir ilgim var. Genelde sürrealist ve olağandışı ögeler barındıran, oyuncuyu sıkmayan yapıya sahip bu oyun türü Pursuit of Light’ı da kesinlikle olumlu etkilemiş. Özellikle de rüyasında bulunduğumuz kişi küçük bir çocuk olunca, zihnindeki karmaşalara ve ögelere şahit olmak da oyuncuyu biraz daha kendine çekmeyi başarıyor.

pursuit-of-light-2

80 FARKLI RÜYA
Her biri kahramanımızın rüyası adı altında karşımıza çıkan seviyelerden tamı tamına 80 adet geliştirilmiş. Her birinde karşımıza çıkan tuzakların ve yolculuğun uzunluğunun arttığı bölümlerde en ufak bir hatamızda başlangıç noktasını boyluyoruz. İlk 10, 20 seviyede acele etmemiz anlamsızken; ilerleyen zamanlarda elimizden geldiğince hızlı davranırken hata yapmamız işten bile değil. Böyle durumlarda da iş reflekslerimize ve kısa zamanda doğru hamleyi yapabilmemize yardımcı olan zekamıza kalıyor.

SEZGİSEL KONTROLLER VE OYNANIŞ
Ana amacımız 2 boyutlu platformda ilerleyip yıldıza ulaşmak olan oyun, kontroller açısından fazlasıyla rahatlık vaat ediyor. Oyun hedefimize giden yolda her bir taşın altındaki simgeye göre ekranın sağ ve sol altında bulunan butonlara basarak ilerlediğimiz, herhangi bir yanlışımızda öldüğümüz tarzda bir oynanışa sahip. Her bir bölümde zorluğun biraz daha arttığı, hiç görmediğimiz tuzaklarla karşılaşacağımız bu yolculukta almamız gereken yıldıza ulaşmamız hiç de kolay olmayacak.

pursuit-of-light-3

Pursuit of Light, AppStore‘da Haftanın Uygulaması olarak ücretsiz bir şekilde bizlere sunulmuş durumda. Eğer siz de minik kahramanımıza bu uzun yolculukta eşlik etmek istiyorsanız, mutlaka denemelisiniz.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et