Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: RAD Boarding

0

Spor oyunlarından bahsedildiği zaman çoğumuzun aklına gelen türler futbol, basketbol ve tenis oyunları olur. Elbette bu türler, spor oyunu seven kitleyi fazlasıyla cezbeder fakat bu üçlünün arasına mutlaka katmamız gereken bir üye daha var. Genelde çapraz kamera açısıyla oynanınca tadından yenmeyen, bitmek bilmeyen yarışın ve mücadelenin sporu: Kayak!

rad-boarding-1

Noodlecake Studios Inc. tarafından geliştirilen bir snowboard oyunu RAD Boarding. Spor oyunlarını ve renkli grafikleri seven herkesin ilgi odağı olmayı başarmakla birlikte, göze hoş gelen çizimlere de sahip. Bu başarılarının meyvelerini de halihazırda 2014 ve 2015’te aldığı En İyi Akıllı Telefon Oyunu unvanıyla da toplamış durumda.

ADETA BİR GÖRSEL ŞÖLEN
RAD Boarding, giriş yaptığınız anda sizi karşılayan etkileyici grafiklere sahip. Gerek çizimleri, gerekse renklendirmeler açısından oyuncunun gözüne fazlasıyla hoş gelmekle birlikte göz yorgunluğu da yapmıyor. Değişen her arka plan, farklı renk uyumları çizimlerden adeta kalite akıyor. Detaylı modellemeler de, her haritada değiştiği için oyunun tekdüzelikten sıyrılmasına yardımcı olmuş durumda.  Açıkçası oyunun bu eğlenceli görsel şöleninde eksi bir yön bulmak çok güç.

90’LARA MERHABA DEYİN
Oyun içi ses efektleri de RAD Boarding’in önemli bir artısı. 90’ları anımsatan ses efektleri ve bizi adeta alıp götüren müzikleriyle bizi ekran başına kitlemeyi başarıyor. Orijinal çizimler ve grafikler, kulak pası silen müziklerle birleşince yapımcı firma bizi oldukça orijinal bir yapımla baş başa bırakmış oluyor. Kim bateri ve piyanonun eşsiz uyumuna hayır diyebilir ki?

rad-boarding-2

ALIŞMASI ZOR KONTROLLER
Kayak yapan karakterinizi kontrol sistemini oynamaya başladığınız anda anlamanız açıkçası zor. Eklenen bir joystick, yada başka bir buton söz konusu değil. Oyuna giriş yaptığınız anda kontrol sistemi bizi az da olsa afallatsa da, kısa bir süre sonra yarım yamalak da olsa bir bilgi geliyor. Zeminin alt tarafından sağlayacağımız kontrollerde kayağın arka kısmına bastığımızda arkadan, öne bastığımızda ise önden bir basınç uygulanıyor. Oyunun zamanla bize öğreteceği, kayağımız havadayken yapacağımız hareketleri ise mevcut kontrollerle harmanlayabilmek oldukça zor.

ZENGİN İÇERİKLİ MAĞAZA
Elbette oyunun içeriğinde bir mağaza da mevcut. Mücadeleye başladığınız sürede arkanızdan sizi takip eden lavın gecikme süresinden tutun, snowboardınızın ani hızlanmasını arttırabilmeye kadar güçlendirme yapabiliyorsunuz. Bu güçlendirmeleri yapmanız için gerekenleri ise oyun içerisinde gerek artistik hareketler yaparak, gerekse yolun belirli bölgelerine bırakılmış topluluklar halindeki puanlardan elde edebiliyorsunuz. Yapacağınız her güçlendirme, kazanacağınız puanları ve hayatta kalabilme sürenizi doğrudan etkiliyor.

rad-boarding-3

RAD Boarding, AppStore‘da ücretsiz olarak bizlere sunulmuş durumda. Ayrıca oyun içi satın alımlar da mevcut. Eğer 90’ların ses efektleri ve müziklerine ilgi duyuyorsanız, bu renkli atmosferi içinde kaybolmanız işten bile değil.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et