Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Roid Rampage

0

Asteroitlerle dolu bir sonsuzlukta, küçük bir uzay mekiği ile hayatta kalabilmek oldukça zor zanaat; hele ki mekiğiniz hiç durmadan hareket ediyorsa. İşte bu yapım da sizi tam olarak bu olayların göbeğine bırakıyor.

roid-rampage-1

Butterscotch Shenanigans tarafından geliştirilen Roid Rampage, sonsuzluğu bize hissettiren bir noktada yer almamızı sağlıyor. Altımızda bulunan araç ile evrenin çeşitli noktalarında bulunan pırıltıları toplamaya çalışıyoruz. Elbette bu tahmin ettiğiniz kadar kolay bir iş değil, çünkü sizi havaya uçurmak için sabırsızlanan yüzlerce asteroit var ve görevlerini layıkıyla yerine getirmeye hazırlar.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

AKICI SEZGİSEL KONTROLLER
Sezgisel bir kontrol düzenine sahip olan oyunda, aracınızı kontrol etmek oldukça kolay bir hal almış. Her sağa ve sola yaptığınız hareketlerde adeta altınızdaki aracın evrende kaydığını hissedebiliyorsunuz. Boyutları fark etmeksizin meteorların arasından rahatça manevra yapabiliyorsunuz, ve bu özellik de olur olmadık yerde aracımızın patlayıp bizi çıldırtmasını engeller nitelikte geliştirilmiş.

“NEON” TADINDA RENKLENDİRMELER
Aracınızın giderken arkasında bıraktığı izden tutun, asıl hedefiniz olan ve haritada rastgele dağıtılmış olan pırıltılara kadar tüm renklendirmeler adeta şeker tadında. Özellikle alabileceğiniz farklı araçların da arkasında bıraktığı parlaklıklar gerçekten çok etkileyici tasarlanmış. Renklerin halihazırda bulunan gölgelendirmelerini yapan geliştiriciler bizlerden gelecek bir tebriği hak ediyor.

roid-rampage-2

TEKDÜZELİK!
Roid Rampage’in ana hedefi ve oynanışı ofsayt olmasa da, mevcut amacından sapmaması ciddi bir tekdüzelik yaratıyor. Evet, pırıltıları toplamak da asli görevimiz yerinde olabilir fakat belli bir süre sonra içten içe farklılıklarla karşılaşmak istiyorsunuz. Bu seviyede, Roid Rampage size olduğundan fazlasını vaat etmiyor.

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR
Öyle bir söz ki, adeta bu oyun için söylenmiş. İyi hoş, pırıltıları toplayarak puan elde ediyorsunuz; hedefiniz olan bir araç ve pilot var. Fakat bunu gerçekleştirmek için “premium pack” denen paketi almak zorundasınız. 1,99 $ değerindeki paket; daha fazla gemi ve pilot, reklamsız bir oyun, iCloud kaydetme özelliği, arkadaşlar arasında liderlik sıralamasını aktif etmek ve son olarak da sıcak ve bulanık bir duygu(?!) vaat ediyor. Aynı zamanda, oyunun yapımcı 3 gencinin de stüdyolarının gelişimine ufak katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

roid-rampage-3

Roid Rampage, AppStore‘da ve Google PlayStore‘da ücretsiz olarak bizlerle. (PlayStore’da Roid Rage adıyla bulunuyor.) Oyuncuya verebilecekleri sınırlı olan fakat eğlendirmeyi başaran bu arcade tercubesini yaşamanızı öneririm.

appstore-indir

 

android-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et