Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Silly Sausage in Meat Land

0

Et dünyasında kendine yer bulan ve önünde uzunca bir macera bulunan, görebileceğiniz en esnek köpek Silly Sausage ile tanışın! Esneklik dememi sakın hafife almayın, öyle ki tüm yolculuğu tutunduğu yerden uzayarak bitirebilme kapasitesine sahip bir köpekle karşı karşıyayız.

silly-sausage-in-meat-land-1

Silly Sausage in Meat Land, GameBoy tarzındaki oyunlar geliştirmesi ile bilinen Nitrome tarafından bizlere sunulan bir macera oyunu. Fazlasıyla esnek bir köpeği kontrol ettiğimiz oyunda, amacımız yolculuk boyunca olabildiğince elmas toplayıp hedefe ulaşmak. Elbette tek cümlede anlattığım bu amaç tahmin ettiğiniz kadar kolay olmayacak.
Kahramanımız Silly, her dokunduğu duvara yapışarak bir sonraki noktaya kadar vücudunu esnetebiliyor. Yani koridorun bir ucundan diğerine sadece tek bir dokunuşla gidebilmek mümkün. Dikkat etmemiz gereken nokta, yolculuk boyunca karşımıza çıkabilecek engellerin bizi öldürebiliyor olması. Bu yüzden köpeğimizi yolculuk boyunca esnetirken, nerede duracağımıza da yerinde karar vermemiz adeta oyunun bir şartı.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

POCKET GAMER’DAN TAM NOT
Yazının niteliklerin en başında hatırlatma gereği hissettiğim olay, oyunun genel anlamda kullanıcıların beğenisini kazanması. Özellikle dev bir platform olan Pocket Gamer‘ın oyuna verdiği not, ilgisi olan olmayan herkeste eminim ki oyunu deneme isteğini ortaya çıkaracaktır.
“Fazlasıyla meraklı bir köpek olan Silly’i tek dokunuşla kontrol edebildiğimiz; son derece bağımlılık yapan ve fazlasıyla zor bir deneyim: Silly Sausage in Metal Land” 9/10

BURAM BURAM GAMEBOY KOKUSU
Gerek grafikler, gerekse oyun içi ve ana menüdeki müzikleriyle Silly Sausage in Meat Land; elinizde bir GameBoy tutuyormuş hissi uyandırmakda zorlanmıyor. Geliştirici firma Nitrome’ın hemen hemen her oyununda bu havayı kullanıcıya yaşatmasını arzulaması, firmayı da yapımlarını da eşsiz kılmayı kesinlikle başarıyor. Böylece her bir yapım, oyuncuya ister istemez nostaljik bir hava solutuyor.

silly-sausage-in-meat-land-2

BASİT KONTROLLER
Bu oyunu, tek dokunuşla oynanan oyunların arasına rahatlıkla ekleyebilirim. Silly, her bir sürüklemeyle ilerlediği tarafta çarptığı ilk duvara tutunuyor. Bu sürüklemeyi uzatıp uzatmamak size kalmış, çünkü kahramanımız vücudunu sınır tanımaksızın esnetebiliyor. Özellikle oyun sırasında asla bir sapma ve zorlanmayla karşılaşmayıp, kontrollerin akıcılığını hissetmek kullanıcıya rahatlıkla bir güven aşılıyor. İyi bir kontrol sistemi, oyunu daima 1 adım öne taşır.

RİSK İÇEREN RE-START SİSTEMİ
Yolculuğunuz sırasında karşınıza belirli aralıklarla köpek kulübeleri çıkıyor. Bu kulübeler, her ölümünüzde oradan başlamanızı sağlıyor. Fakat işin riskli tarafı, yolculuğunuza devam etmek veya kulübeye de uğramanız arasındaki ikilemde başlıyor. Her kulübeyi öldükten sonra yeniden başlayacağınız yer olarak ayarlamanız için, mücevher vermeniz gerekiyor. Ya da alternatif yol olarak reklam izleyip de aynı olaydan faydalanabiliyorsunuz fakat oyun bunun için bir sınır belirlemiş.
İşin aslı, yeniden başlama yerine demir atabilmek için oyun içerisinde kullandığınız mücevherleri harcamanız gerekiyor.

silly-sausage-in-meat-land-3

Silly Sausage in Meat Land, AppStore ve Google PlayStore‘da ücretsiz. Ara sıra göz göze geldiğimiz reklamları silmemizi sağlayan bir uygulama içi satın alım (1,99 Turkish lira symbol 8x10px.png) haricinde oyun tamamen bedava! Bizlere GameBoy’un popüler olduğu dönemleri hatırlatmayı kesinlikle başaran Nitrome’un bu yapımı da tartışmasız başarılı olmuş. Bizlere de indirip doyasıya oynamak düşer!

 

appstore-indir
android-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et