Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Stickman Rush

0

Bugün trafiğin hali çok kötü! Öyle ki her yerde fazlasıyla yavaş giden araçlar, etrafa saçılan engeller ve yol çalışmaları var. Yapmanız gereken, bu sonsuz yolculukta olabildiğince fazla yol katetmek. Peki başarabilecek misiniz?

stickman-rush-1

Stickman Rush, izometrik diyebileceğimiz bir kamera açısıyla oynanan bir speed run oyunu. Daha da açmam gerekirse, altında araç bulunan çöp adamımıza sonsuza dek süren yolculukta yardım etmek asıl amacımız. Önümüze çıkan araçlara, engellere takılmadan olabildiğince yüksek skor elde etmeye çalışıyoruz ve yolda da belli sayıda altın kazanıyoruz. Aldığımız her altın, altımızdaki aracı yenilememizde pay sahibi oluyor. Kademeler halinde fiyatlandırılmış araçlara, bedeli kadar altın topladıktan sonra sahip olabiliyoruz.

YİNE KETCHAPP, YİNE KALİTE
Oyunun geliştiriciliğini üstlenen Ketchapp firması, bir çok mobil kullanıcının hatırlayacağı bir isim. Mobil oyun dünyasında genelde sonsuzluk içeren oyunlar geliştiren ve böylece çoğu oyuncunun gönlünü kazanan firma, Stickman Rush oyunu ile de ciddi bir başarı yakalamış. Adeta taraflarınca her geliştirilen oyun, bir daha ki geliştirecekleri oyunun bir gölgesi oluyor ve sıradakini daha da heyecanlı bir şekilde beklememize sebebiyet veriyor.

HER ZAMANKİ BASİT ARAYÜZ
Geliştirici firma, aynı Dont Touch the Spikes oyununda kullandığı gibi stabil bir arayüz kullanmış. Mevcut arayüz düzenine hemen hemen geliştirdiği her oyunda sadık kalan firmanın, bu oyunda da aynı düzeni bizlere sunması bu konudaki başarının sürekliliğinin bir göstergesi. Gerek renklendirmesiyle, gerek basit yapısıyla benden arayüze tam puan!

stickman-rush-2

BİRBİRİNDEN FARKLI ONLARCA ARAÇ
Oyun içerisinde gerek yüksek skor yapmamızı tetikleyen, gerekse diğerlerini görmek için içimizde dev bir merak uyandıran bir unsur var: araçlar!
Yolculukta topladığımız altınların miktarına göre, Stickman Rush’ın içeriğine yerleştirilen araçlardan istediğimize sahip olabiliyoruz. Oynanış olarak herhangi bir etkisi bulunmayan araçlar, oyundaki görselliğin kalitesini daha da arttırarak emeline ulaşmış gibi. Vazgeçmek yok, son araca da sahip olana dek oynamaya devam!

KONTROL SİSTEMİNİN ZAFİYETİ
Stickman Rush’ın animasyonları dahil tüm içeriğinin kusursuz olduğunu kesinlikle söylemem gerekiyor. Fakat bu kalite, kontrollere kesinlikle yansımamış. Aracı sağa ve sola sürüklerken sorun yaşamasak da, iş zıplamaya gelince ortaya büyük bir karmaşa çıkabiliyor. Belki siz böyle bir sıkıntı yaşamazsınız, ancak ben yüksek bir skor yapmışken kontrollerin zafiyeti nedeniyle bu başarımın harcanması ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.

stickman-rush-3

Stickman Rush, AppStore‘da ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Uygulama içi satın alım yaparak yüksek miktarda altınlara da sahip olabiliyoruz. Eğer sonsuz koşu tarzındaki oyunlar ilginizi çekiyorsa, bu yapım kesinlikle denemeniz gerekenler arasında.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et