Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Ticklefluff

0

Bembeyaz tüylerle kaplı ve şirin mi şirin mimiklere sahip olan Ticklefluff ile tanışın! Onun tek arzusu mutlu olmak, ve bunu sizinle başarmak istiyor. Peki onun istekleri doğrultusunda, Ticklefluff’u ne kadar süre boyunca mutlu edebileceksiniz?

ticklefluff-1

Ticklefluff, Liger Games Limited tarafından geliştirilen sevimli mi sevimli bir dosta sahip olduğumuz eğlenceli bir oyun. Ticklefluff’ın hemen üstünde çıkan komutu gerçekleştirerek, yüksek skor yapmak asıl amacımız. Komutun göründükten sonra 2 saniyeden bile az bir süre içerisinde gerçekleşmesi gerekiyor. Yaptığımız anda, karşımıza bir başka bir komut geliyor ve zincirleme bir halde oyun sürmeye devam ediyor.
İsteklerini gerçekleştirdiğimiz her saniye küçük dostumuz zevkten adeta dört köşe oluyor! Ancak isteğini zamanında yerine getiremezsek, veya istemediği bir şey yaparsak anında başını öne eğiyor ve maceramızı sonlandırıyor. Bu sebepten dolayı, yüksek skor yapabilmek için en önemli silahımız kesinlikle reflekslerimiz.

YUMUŞAK FONT VE ÇİZİMLER
Oyunda ekranın tam ortasında duran Ticklefluff’tan tutun, üstünde beliren komutlarının yazı fontuna kadar yumuşak darbeler kullanılmış. Dostumuzun her mimiğinde adeta bir animeden fırladığını düşünmemiz kaçınılmaz oluyor. Mutluluğunun her karesinde ortaya çıkan kalpler, kaldırdığı sol eli ve kırptığı gözü; oyunun çizimlerinin gözleri okşamasına davetiye çıkaran unsurlarda başı çekmekte.

8 FARKLI KOMUT
Bir süre sonra Ticklefluff’ın istekleri bitmek bilmemekle birlikte sayılarının da fazlalığı göze çarpıyor. Oyunda toplam 8 adet komut bulunuyor, ve bunları dostumuzun istediği sırada gerçekleştirmemiz gerekiyor. Dürtmek, gıdıklamak, sallamak, üflemek, okşamak, 3/5 parmakla aynı anda dokunmak, sıkıştırmak, çak yapmak olarak geliştirilen bu istekleri nasıl gerçekleştireceğiniz ile ilgili görsel bilgiyi dilerseniz buradan edinebilirsiniz.

ticklefluff-2

BİTMEYEN HEYECAN
Her isteğini birbiri ardına sıralayan Ticklefluff kimi zaman elimizi ayağımıza dolaştırmayı başarıyor. Özellikle 15’in her bir katmanında karşımıza çıkan isteklerin hızının da artması heyecanın dozunu en üst seviyeye çıkarıyor. Bu sırada reflekslerimizin bize fazlasıyla yardımcı olacağını ve oyunda geçirdiğimiz zaman arttıkça skorumuzun daha da yükseleceğini kesinlikle bilmelisiniz.

REAKSİYON KAMERASI VE MULTİPLAYER MODU
Ticklefluff tek ve düz bir amaca sahip olduğu için, geliştirici firma içeriğine birkaç ilginç araç da eklemeyi ihmal etmemiş. Oyuna giriş yaptığımız anda karşımıza çıkan arayüzde, sağ alt kısımda “reaction cam” adı altındaki bir seçenek bulunuyor. Eğer aktif edersek, oyun sırasında cihazımızın ön kamerası yüz ifadelerimizi kayıt altına almaya başlıyor ve bu da ekranın sol alt kısmında bulunuyor. Eğer dostumuzun isteklerini yerine getirirken yüzünüzde meydana gelen ifadeleri görmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, oyuna girerken bu seçeneği aktif etmenizi öneririm.
Bahsetmem gereken bir diğer konu da, oyun içinde çok efektif olmasa da bir çoklu oyuncu seçeneğinin bulunması. Eğer yanınızda birkaç arkadaşınız varsa ve Ticklefluff’ı birlikte deneyim etmek istiyorsanız, oyuna girmeden önce multiplayer seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Ardından giriş yaptığınız zaman sistem belli sayıda istekler gerçekleştikten sonra telefonu yanımızdakine vermemizi istiyor ve sırayla herkes Ticklefluff’ı mutlu etmek için uğraşıyor. Cihazınız elden ele gezerken ve herkes oyunun keyfini çıkarabilirken inanın ortam daha da keyifli bir hal almaya başlıyor.

ticklefluff-3

Ticklefluff, AppStore‘da 1,99 Turkish lira symbol 8x10px.png‘lik ücretiyle bizlere geçtiğimiz günlerde sunuldu. Hiçbir uygulama içi satın alım içermeyen oyunda sevimli dostumuz tüm sevgimizi ona göstermemiz için can atıyor. Onu bundan mahrum bırakmayın, çakın bir beşlik!

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et