Teknoloji Blogu

6 Fix Apple Sorunu ve Çözümleri

Bugüne kadar 4x4lük ürünler olduğunu biliyoruz ancak sonucunda teknolojik alet olduklarından ne yaparsak yapalım, bir sorun veya hatalar alabilyoruz ek olarak aşırı ısınma batarya ömrü gibi uzun vadeli sorunlar. Başta ben bir Apple kullanıcısı olarak iOS işletim sistemine sahip ürünlerde sorunlar çıktığını farkettiğimden bir araştırma yaptım. İşte 6 genel iOS sorunu :

1- Batarya Ömrü

  • Batarya ömrü şuana kadar duyduğumuz en büyük sorundur heralde, arka planda çalışan uygulamalarımız lokasyon bildirimleri, yenilenen bilgiler ve arkaplanda hücresel veri kullanımı, bu etkenler genelde pilimize daha çok etki ediyor.

Ayarlar> Genel> Arkaplanda Çalışan uygulamalar , kısmına eriştiğimizde buradan istediğimiz uygulamanın çalışmasını durdurabiliyoruz.

Eğer Ayarlar>Genel>Kullanım dediğimizde ise ürünümüzün daha çok hangi işlemler sırasında pilinin kullanıldıgını görebiliyoruz.

2- Donma ve Yavaş Çalışması

Klasik sorunlardan bir tanesi, tuş kilidini açarken arkaplana geri dönerken karsılastıgımızda ve sinir bozucu olan durum. İlk olarak böyle sorunlar alıyorsanız arkaplan fotoğrafınızı canlı seçmemelisiniz. Ve Eski fotoğraflarınızı videolarınızı yedeklemeli ve telefondan kaldırmalısınız çünkü hafıza ne kadar dolarsa o kadar güç hatırlanır öyle düşünün tıpkı bir insan gibi.

3-Wifi ve Bluetooth sorunları

Wifi hemen hemen nereye gitsek artık sorar olduk fakat en ihtiyacınız olduğu zamanda wireless a bağlanamıyorsunuz. Yapmanız gereken bağlantıların hepsini açıp kapamanız airdrop dahil. Eğer hala problem alırsanız güncelleştirmelerinizi kontrol etmelisiniz.

4- iMessage : Gönderilemedi

En çok karşılaşılan hatalardan bir tanesi daha, bunun için net bir çözüm yok aslında sadece bir kez daha deneyeceğiz mesajı, “i” simgesine tıklayarak “mesajı yeniden gönder” e tıklamamız sorunu çözecektir.

5- Uygulama Hataları

Bir çok uygulama siz uygulamada iken kapanabilir veya donup kalabilir, daha önce sık yaşanmış bir sorundur. Bunun için uygulamanızı güncel tutmalısınız.

6- Ekran donması

Ana ekranda donup kaldınız, fazla panik yapmanıza gerek yok kilitlemeye çalışıyorsunuz ancak hiç bir tepki alamıyorsunuz. 3-4 saniye power tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku