arama

Adobe, küçük çocuğu Photoshop Mix’i güncelledi !

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ahmet Yasin Küçüksakal

Adobe Photoshop herkes tarafından bilinen, grafik ve fotoğraf düzenleme veya oluşturma aracı. Bu aracı akıllı telefonlar, tabletler için kullanılabilmeyi sağlamak amacıyla mobil versiyon girişimlerine soyunan Adobe, piyasaya Photoshop Mix adında bir uygulama sürmüştü. Photoshop kadar olmasa da, akıllı telefonlar ve tabletler için oldukça iyi sayılacak bir uygulama olan Photoshop Mix, büyük beğeni toplamıştı. İcloud ve diğer Adobe sürümleri ile sorunsuz ve oldukça başarılı bir entegrasyona sahip olan Mix çok katmanlı fotoğraf ve grafik düzenlemelerine imkan tanıyıp, her yerde düzenleme yapmanıza ve paylaşmanıza olanak sağlıyor.tekno-adobe

Yapılan eklentiler ile de daima geliştirilebilir bir halde bulunan Photoshop Mix, bugün güncellendi. Yeni güncelleme ile birlikte meydana gelen güncelleme notları ise şöyle:

İos 9 için multitasking desteği.

İpad PRO için büyük resimleri düzenleme imkanı.

Apple kalem kullanabilme imkanı ve diğer temel düzenlemeler olarak güncellemelerde yer aldı.

Ayrıca bir kaç hata düzeltilmesine de gidildiğini belirten Adobe, bu küçük çocuğa oldukça önem verdiklerini de belirtti. Mobil dünyanın vazgeçilmez uygulamalarından olan fotoğraf düzenleme uygulamalarının, kullanımından ve kaliteli olmayışlarından şikayetçi olanlar için işin uzmanından gelen çözüm, diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarını kızdıracak gibi duruyor. Hali hazırda piyasa da yüzlerce seçeneği bulunan bu uygulamaların tahtına oturacak olan Photoshop Mix, geleceğin en meşhur uygulamalarından birisi haline dönüşebilir.

Adobe, yine gönülleri fethedebilecek mi önümüzdeki günlerde birlikte göreceğiz…