Teknoloji Blogu

Adsense’de Biriken Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

Google’ın şirket ve ürün reklamlarını internet sitelerinde yayınlanmasının sağlandığı ve tık başına ücret kazandırdığı hizmeti Adsense’de, akıllara takılan bir kaç soruya burada cevaplar vermeye çalışacağız.

Adsense’de paranızı çekebilmek için alt limit olan 200 TL‘yi doldurduğunuz ay, daha önceden belirlediğiniz ödeme yöntemine bağlı kalarak Google, her ayın 20’sinden sonra parayı hesabınıza yollamaktadır.

adsense-de-biriken-para-cekme

Önemli detaylar:

  • Hesabınızda biriken parayı çekebilmek için daha önceden tanımlı bir banka hesabınız olması gerekmektedir.
  • Daha önceden tanımladığınız banka hesabı ile Adsense’de gözüken alacaklı adı ile banka hesap sahibinin adının aynı olması gerekmektedir.
  • Adsense’de biriken parayı çek gibi bir buton vs. bulunmamakta, bu yüzden para her ayın 20’sinden sonra otomatik hesaba gönderilmektedir.
  • Banka hesabı tanımlatmak için Ayarlar > Ödeme ayarları > Yeni ödeme yöntemi ekleyin diyerek, hesap sahibinin adı soy adı, banka adı, şube ve IBAN bilgilerinizi girerek işleme başlayabilirsiniz. Daha sonra hesabınıza gönderilen ufak bir tutarda yazan (0.10 ila 0.25 krş arasında değişmektedir.) açıklamadaki PIN’i “Ödeme ayarları” sayfasına girerek hesabınızı onaylatabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku