Teknoloji Blogu

Akıllı yüzük geliyor!

0

Günümüzde yaşamımıza o kadar çok akıllı teknolojik cihaz girdi ki artık çok ilginç olan akıllı cihazları bile sıradanmış gibi karşılıyoruz. Steve Jobs‘un başlattığı akıllı cihaz teknolojisi gün geçtikçe daha da artıyor. Telefon ile başlayan akıllı cihaz çılgınlığı, tabletler ve saatler derken bir çok şey akıllı cihaz oldu. Sadece bunlar değil, sanal gerçeklik gözlükleri ve dronelar gibi teknoloji cihazlarda bir çok kişi tarafından kullanılmakta.

iring-5

Bu konuyu başlatan Apple, çok daha değişik bir proje ile karşımıza gelmek için kolları sıvamış duruma. 3-4 yıl gibi uzun bir süre sonra akıllı yüzükler satılacak. Akıllı yüzüklerin patentini Apple şirketi aldı.

iring-4

Apple akıllı saati iWatch olarak bekleniyordu ancak Apple Watch adlandırıldı. Akıllı yüzükler ise bu tarz bir isim olacak yani iRing veya Apple Ring. Akıllı yüzüklerimizin üzerinde dokunmatik bir panel ve sensörler yer alacak. Kamera ve küçük bir ekranda bulunacak. Akıllı yüzüğün patenti Amerika Patent Ofisi‘nden alındı. Şuan da sadece yapılan bir kaç çizim ile akıllı yüzüğü sizlere tanıtıyoruz. Ancak böyle yeni bir teknolojinin sonrasında prototipler ve videolar gelecektir.

iring-1

Akıllı yüzüğün amacı iletişim yerine daha çok kontrol ağırlıklı düşünülmüş gibi gözüküyor. Cihaz sayesinde Apple TV, iPhone ve iPad kontrolü yapılması planlanıyor. Aynı zamanda akıllı yüzük sayesinde sağlık bilgilerine de ulaşabileceksiniz.

iring-3

Akıllı yüzüğün üzerinde bir de mikrofon olması bekleniyor. Bu durumda cihazda Siri özelliğinin olacağını belirtiyor. Kamera bulundurulan cihazda bu özelliğin ne işe yarayacağı henüz bilinmemekte ancak kullanımına göre güzel bir özellik olabilir.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe - Ajax maçı 4K yayınlanacak başlıklı makalemizde 4k, ajax ve Avrupa hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et