Akıllı yüzük geliyor! - Teknofeed.COM

Akıllı yüzük geliyor!

 Akıllı yüzük geliyor!
Okunuyor Akıllı yüzük geliyor!

Günümüzde yaşamımıza o kadar çok akıllı teknolojik cihaz girdi ki artık çok ilginç olan akıllı cihazları bile sıradanmış gibi karşılıyoruz. Steve Jobs‘un başlattığı akıllı cihaz teknolojisi gün geçtikçe daha da artıyor. Telefon ile başlayan akıllı cihaz çılgınlığı, tabletler ve saatler derken bir çok şey akıllı cihaz oldu. Sadece bunlar değil, sanal gerçeklik gözlükleri ve dronelar gibi teknoloji cihazlarda bir çok kişi tarafından kullanılmakta.

iring-5

Bu konuyu başlatan Apple, çok daha değişik bir proje ile karşımıza gelmek için kolları sıvamış duruma. 3-4 yıl gibi uzun bir süre sonra akıllıyüzükler satılacak. Akıllı yüzüklerin patentini Apple şirketi aldı.

iring-4

Apple akıllı saati iWatch olarak bekleniyordu ancak Apple Watch adlandırıldı. Akıllı yüzükler ise bu tarz bir isim olacak yani iRing veya AppleRing. Akıllı yüzüklerimizin üzerinde dokunmatik bir panel ve sensörler yer alacak. Kamera ve küçük bir ekranda bulunacak. Akıllı yüzüğün patenti Amerika Patent Ofisi‘nden alındı. Şuan da sadece yapılan bir kaç çizim ile akıllı yüzüğü sizlere tanıtıyoruz. Ancak böyle yeni bir teknolojinin sonrasında prototipler ve videolar gelecektir.

iring-1

Akıllı yüzüğün amacı iletişim yerine daha çok kontrol ağırlıklı düşünülmüş gibi gözüküyor. Cihaz sayesinde AppleTV, iPhone ve iPad kontrolü yapılması planlanıyor. Aynı zamanda akıllı yüzük sayesinde sağlıkbilgilerine de ulaşabileceksiniz.

iring-3

Akıllı yüzüğün üzerinde bir de mikrofon olması bekleniyor. Bu durumda cihazda Siri özelliğinin olacağını belirtiyor. Kamera bulundurulan cihazda bu özelliğin ne işe yarayacağı henüz bilinmemekte ancak kullanımına göre güzel bir özellik olabilir.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe - Ajax maçı 4K yayınlanacak başlıklı makalemizde 4k, ajax ve Avrupa hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın