Alan Wake - İnceleme - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Alan Wake – İnceleme

 Alan Wake – İnceleme
Okunuyor Alan Wake – İnceleme

Alan Wake oyununu, “korkunun karanlık yüzü” olarak tanımlayabiliriz. Oyuna giriş yapınca, grafiklerin kalitesi ve güzelliğini fark ediyorsunuz. Görüntüler öyle özenilerek ve uğraşılarak yapılmış ki, oyun içine yerleştirilen korku öğeleri sizi fazlasıyla germeyi başarıyor.

Öncelikle söylemem gerekiyor ki, oyunun PC versiyonunun grafikleri Xbox 360 versiyonuna göre ciddi bir şekilde üstün durumda. Tahmin edeceğiniz üzere bu muhteşem görsel kalite için, oldukça sağlam bir PC donanımına ihtiyacınız var. Fakat sevindirici haber, oyunun sistem gereksinimlerinden az miktar düşük PC sahibi olanlar, Alan Wake’in görüntü kalitesini düşürseler dahi bu muhteşem görsel kaliteden mahrum olmayacaklar. Ek olarak Alan Wake’de iki adet indirebilecek durumda içerik paketi mevcut. Bu paketler: The Signal ve The Writer. Bu paketler oyunun PC versiyonuna geliyor, ki bu oyunun PC versiyonunu oynamak için fazlasıyla yeterli bir sebep. Şunu da söylemek gerekli, oyunun yamalarını yüklemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Kendi adıma konuşuyorum, oyunun yamasız hali oynanabilecek gibi değil. Canınızı çıkabilecek çoğu kusurlar oyunun yamasız halinde mevcut. İndireceğiniz yamalar ile bu problemleri gidermeniz mümkün.

Oyunun konusuna dönecek olursak, Alan Wake’e ismini veren kahramanımız bir korku romanı yazarı. Alan’in başına yazarların korkulu rüyası olan “tıkanma” sorunu geliyor. Uzunca bir süre bu sorunu yenemeyen Alan, ilham perilerini geri getirebilmek için eşi Alice ile birlikte Bright Falls adlı kasabaya yerleşiyor. Huzurlu bir hayata ulaştığını sanan karakterimiz, bu kasabada büyük bir kabusla yüzleşiyor. Daha da kötü ve ilginç olanı, kendi yazdığı ve tam olarak hatırlayamadığı bir romanının baş karakteri oluveriyor.

Alan Wake serüveninde en büyük kozunuz ışık. Bunun sebebi, oyundaki düşmanlarınızın karanlığın ta kendisi olması. Oyunun en ilginç yönü de bu. Elinizde ışık bulunması, karşınıza çıkan her şeye ateş etmenizi de engelliyor. Ve bu vesile ile oyundan sıkılmıyorsunuz da.

Alan Wake’den maksimum keyif ve gerilim almak için oyunu karanlık bir ortamda oynamayı tercih edin. Tabiki seste oyunun önemli bir parçası. Bu iki önemli unsuru yaptığınızda oyundan inanılmaz keyif alacağınızı ve fazlasıyla gerileceğinizi garanti ederim. Alan Wake’i mutlaka oynamalısınız.

PLATFORM: PC, Xbox 360

“Alan Wake” DEĞERLENDİRME

+Artıları: Görsel kalite ve efektler inanılmaz, oyunun hissettirdiği gerilim hat safhada, harika oyun dinamikleri

-Eksileri: Kesinlikle yama gerektiren oyun içi hatalar

9,3

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın