Amazon Google'a Galip Geldi! - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Amazon Google’a Galip Geldi!

 Amazon Google’a Galip Geldi!
Okunuyor Amazon Google’a Galip Geldi!

Dünyanın iki büyük dev teknoloji firması arasında geçen .buy alan adı mücadelesinde Amazon kazandı. Amazon İngilizce ”satın almak” anlamına gelen buy kelimesinin .com, .net gibi alan isimlerini Google ile geçen çekişmeli yarış sonrasında büyük bir meblağ ile kazandı.

amazon yendi

E-ticaret şirketi olarak hizmet sunan Amazon Google ile arasında geçen çekişmeli açık artırmayı .buy kelimesine 4,6 milyon USD ödeyerek kazandı. İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kanunu (ICANN) tarafından düzenlenen açık artırmada .buy dışında yüksek meblağ karşılığında satılan alan isimleri de mevcuttu. Dot Tech LLC isimli şirketin 6,5 milyon USD karşılığında almış olduğu .tech alan adı da açık artırmada yer alıyordu.

Dev bilişim firması Google hem .buy, hem de .tech için girmiş olduğu yarışta alan isimlerini rakiplerine kaptırmış oldu. Ayrıca .vip alan adını da Minds + Machines Group isimli İrlanda kökenli bir domain firması 3 milyon USD karşılığında satın aldı.

Google firmasının girmiş olduğu 2 yarışta da kaybetmesi açıkçası firmaya pek bir şey kaybettirmedi. Çünkü şirketin 100’den fazla üst düzey alan adına sahip olması kalitesini ve farkını ortaya koyuyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung NX1 İnceleme başlıklı makalemizde Samsung NX1, Samsung NX1 inceleme ve Samsung NX1 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın