Amazon Google'a Galip Geldi! - Teknofeed.COM

Pendik Escort

arama

Amazon Google’a Galip Geldi!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Dünyanın iki büyük dev teknoloji firması arasında geçen .buy alan adı mücadelesinde Amazon kazandı. Amazon İngilizce ”satın almak” anlamına gelen buy kelimesinin .com, .net gibi alan isimlerini Google ile geçen çekişmeli yarış sonrasında büyük bir meblağ ile kazandı.

amazon  yendi

E-ticaret şirketi olarak hizmet sunan Amazon Google ile arasında geçen çekişmeli açık artırmayı .buy kelimesine 4,6 milyon USD ödeyerek kazandı. İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kanunu (ICANN) tarafından düzenlenen açık artırmada .buy dışında yüksek meblağ karşılığında satılan alan isimleri de mevcuttu. Dot Tech LLC isimli şirketin 6,5 milyon USD karşılığında almış olduğu .tech alan adı da açık artırmada yer alıyordu.

Dev bilişim firması Google hem .buy, hem de .tech için girmiş olduğu yarışta alan isimlerini rakiplerine kaptırmış oldu. Ayrıca .vip alan adını da Minds + Machines Group isimli İrlanda kökenli bir domain firması 3 milyon USD karşılığında satın aldı.

Google firmasının girmiş olduğu 2 yarışta da kaybetmesi açıkçası firmaya pek bir şey kaybettirmedi. Çünkü şirketin 100’den fazla üst düzey alan adına sahip olması kalitesini ve farkını ortaya koyuyor.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ