Anonim B.T.K. ya saldırdı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Anonim B.T.K. ya saldırdı

 Anonim B.T.K. ya saldırdı
Okunuyor Anonim B.T.K. ya saldırdı

Ünlü Bağımsız Hacker grubu olan Anonymous (Anonim) Bilişim Teknoloji kurumu (B.T.K.)’nın internet sitesine saldırı gerçekleştirdi.Asıl amacı Digitürk olsada B.T.K. nın sitesindeki kullanıcılara ait veri ve hesapları depolanan veritabanı ele geçirilip dağıtıldı.

Bilinmeyen bir nedenle, beklenenin aksine Anonymous’un ilk hedefi Digiturk değil BTK oldu. Anonymous BTK’yı hacklediği duyursa da yetkililer sitenin hiçbir şekilde erişime engellenmediğini, hacklenmediğini açıkladılar. Her ne kadar tüm site hacklaenmediyse de kullanıcı/tüketici açısından kritik bir sayfa ciddi şekilde saldırıya uğradı. İnternet üstünden şikayet bildirmek için kullanılan sisteme ait veritabanı anonymous tarafından ele geçirildi.

BTK yetkilileri “Online Şikayet Sistemi”ne yapılan saldırı başladıktan sonraki 1 saat içinde sistemin tamamen kapatıldığını belirttiler. Online şikayet platformunda kullanıcılar iletişim ve telekomünikasyonla ilgili her tür şikayetlerini iletiyor, BTK yetkilileri de şikayetin muhatabını bularak konuyu ilgili kurumlara iletiyordu. BTK yetkilileri hacklenen verilerin şikayet formunu dolduran tüketicilere ait olduğunu doğruladı.

BTK, konuya dair resmi bir açıklama da yayınladı:

“13-14 Şubat 2012 tarihlerinde bazı internet sitelerinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) internet sitesinin “hack”lendiğine ilişkin haberlerin yer alması nedeniyle aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.
BTK’nın internet sitesinin “hack”lendiği ve kurumsal bilgilere ulaşıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sadece, BTK tarafından tüketici şikâyetlerinin hızlı ve etkili bir şekilde çözümü amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde hizmete açılan Online Şikâyet Bildirim Sistemi’ne ait “tuketici.btk.gov.tr” sayfasına 12 Şubat 2012 Pazar günü bir saldırı gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu internet sitesi, saldırı yapıldığı tespit edilir edilmez Kurumumuz tarafından kapatılmıştır. Tüketicilerin şikâyetlerini iletebilmeleri amacıyla en kısa sürede aynı adres üzerinden yeni bir site hizmete açılacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

VATANDAŞLIK NUMARASI DAHİL KULLANICI BİLGİLERİNİ YAYINLIYORLAR!
Anonymous yapılan saldırıda ele geçirdiği veritabanını sosyal medya üstünden yayınlamaya başladı. BTK’nın veri tabanında yer alan yüzlerce kişinin ad, soyad, ev adresi, ev ve iş telefonları, e-posta adresleri ve şifreleri ama en kötüsü vatandaşlık numaraları şu anda internette herkese açık şekilde yayınlanıyor.

Bir çok büyük operasyonda adını yazdırmış ünlü Ay yıldız timden gelen ilk açıklama :

“Anonnews Anonymous Türkiye’ye saldri yapmis,bir cok gizli veritabanina ulasmis eeee ne yapalim hayirli olsun ülkemize.Bunu gidip internet kurulundan serhat özenere sorun yada yetkililere sorun.Biz adamlarin sitelerini alt üst ettik Türkiyeden özur dilettik de ne oldu.Millet bir tsk etmek yerine bize saldirdi yaptilar.Hacklenen firmalar gidip adam gibi güvenlikci bulsun kendilerine bulamiorlarsa gelsinler ögretelim.Simdi binlerce e-mail geliyor ne yapacaksiniz diye.Millet gibi izleyecegiz.Bu sefer birsey yapmayacagiz.Her zaman fedakarlik yapan bizmi olacagiz ya.Hem hizmet et hemkufur hakaret iftiraya ugra.BAKIN YINE BURADA BIZ HAKSIZ CIKACAGIZ.ARTIK FAZLADA ONEMSEMIYORUM.
Cedkan Bir Yafes ” kaynağı

Çeşitli materyaller Haberturk.com’dan alıntı yapılmıştır, tanımlar h.t. ye aittir.

Bir önceki yazımız olan Facebook'ta resim görüntüleme şekli yenilendi başlıklı makalemizde facebook, facebook resim görüntüleme ve facebookta yenilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın