Teknoloji Blogu

Apple, 2015’in 1. Çeyrek Raporunu Açıkladı

0

Apple, 2015’in ilk çeyrek raporunu açıkladı. Ciddi anlamda büyük satış rakamlarını yakalayan şirket, 2015’e çok hızlı başladı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile sektörü hareketlendiren Apple, rakiplerine oranla başarılı bir çizelge gösteriyor.

apple-2015-finans-haber

Dünya genelinde açtığı mağaza sayısında da artışa geçen şirket, son yıllarda en çok konuşulan şirket olmayı da başardı. iPhone, Mac ve App Store’da yapılan satışlarda rekora imza atan Apple, 2015’in ilk çeyreğinde 74.6 Milyar Dolar elde etti. Geçtiğimiz yıl 57.6 Milyar Dolar olan ilk çeyrek raporu, 13.1 Milyar Dolar kâr getirirken 2015’te 18 Milyar Dolara yükseldi.

apple-2015

Apple ürünlerine ilginin arttığını ve Apple ekibinin bu konuda yoğun uğraştığınıda dile getiren Cook, %30’luk büyüme için müşterilerine teşekkür etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL