Teknoloji Blogu

Apple, İrlanda’da ki Kampüsüne 1.000 Çalışan Daha Alıyor

Apple, Mac OS X Mavericks'i Ücretisiz Olarak İndirilmeye Sunuyor
0

Avrupa Birliğinin en uç noktalarından İrlanda’da kampüsü bulunan Apple’ın, 1.000 çalışan daha işe alacağı açıklandı.

Geçtiğimiz sene İrlanda’da vergi davasıyla karşılaşan şirket, normalde yüzde 12,5 olan vergi oranını yüzde 2 olarak ödediği için Avrupa Birliğince dava edilmişti. İrlanda’da kurumlar için yüzde 12,5 olan vergi oranı, yurtdışı satışlarını başka şubeler aracılığıyla gerçekleştiren Apple’ın kasasından çıkan vergi, yüzde 2’ye düşüyor.

apple-irlanda-kampus

Bu yüzden şirketin İrlanda kampüsü konusunda bir belirsizlik sürüp gitmekteydi. Tim Cook’un verdiği röportajla İrlanda hükümeti ile özel anlaşması olduğu ve Avrupa Birliği anlaşmaları gereği şirketinin orada yüzde 12,5 vergi ödediğini belitti. Şirket, konuşulanların aksine orada ki çalışmalarına devam edeceği ve 2017 yılında 1.000 çalışan daha ekleyip mevcut olan eleman sayısını 7.000‘e çıkaracağını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Ericsson ve Cisco'dan 1 Milyar Dolarlık Ortaklık başlıklı makalemizde Cisco, ericsson ve Ericsson ve Cisco Ortaklığı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et