Teknoloji Blogu

Apple TV Güncellendi, Fiyat ve Özellikleri

0

Bugün düzenlenen 9 Eylül Apple etkinliğinde Apple TV‘ler unutulmadı. Yeni Apple TV’nin duyurusunu yapan Cook, yeni Apple TV’nin kendisine has App Store‘u, modern işletim sistemi ve güçlü donanımı olması gerektiğini söylüyor. Sirinin dahil edildiği Apple TV, dokunmatik kumandaya sahip.

apple-tv-yeni-arayuz

Apple TV’niz üzerinden oyun oynayabilir, film izleyebilir, şarkılarınızı dinleyebilirsiniz. Daha çok modernleşen Apple TV, uzaktan kumandasındaki cam dokunmatik yüzey sayesinde kumandaya bakmanıza gerek kalmıyor. Her zamanki gibi basitleşmiş kumanda, Siri düğmesine sahip. Play, pause ve ses açma düğmelerine sahip.

apple-tv-yeni-ozellikler

Sesli arama özelliğiyle, Siri’den film önerisi isteyebilir veya istediğiniz bir filmi veya diziyi hiç uğraşmadan bulabilirsiniz. iTunes, NetFlix, Showtime, Hulu ve HBO’da çalışıyor. Ekran koruyucu için kendi görsellerini kayıt eden şirket, oldukça kaliteli ekran koruyucuları dahil etmiş. Gece ve gündüz için ayrı duvar kağıtları vermesinin yanında, “Ne demişti” diyerek izlediğiniz bir şeyi istediğiniz süreye göre geri alabiliyorsunuz. Geri ve ileri sarmayı dokunmatik yüzeyinden halledebileceğiniz Apple TV’de, ne istemek istediğinizi bilmediğinizde bile sizin için bir şeyler bulabiliyor. James Bond filmlerini göster dediğiniz zaman, size tüm seriyi karşınıza çıkartabiliyor.

Örneğin çocuğunuzla izlemek için,  Siri’ye bir film önerisi isteyebilirsiniz. Filmi izlerken aynı zamanda o filmde yer alan oyuncuların isimlerini de görebilirsiniz.  Hatta dizinizi veya filminizi seyrederken, durdurmadan hava durumunu öğrenebilir veya maç skorunu sorabilirsiniz. iOS’u temel alan ancak oturma odanız için tasarlanan Apple TV için 11 Milyon geliştirici kayıtlı.

iPhone’Da oynadığınız oylardan birisi “Crossy Road”ı bile Apple TV’nizde oynayabileceksiniz. Multiplayer oynayabilme özelliğiyle Apple TV’nizde Crossy Road’ı iki kişi olarak kullanabiliyorsunuz. Ve ikinci kumanda olmadan! Yani siz Apple TV kumandanız ile oynarken arkadaşınızda iPhone’u ile oyununuza katılabilir.

Ve yeni uzaktan kumandanız ile Wii tarzında haretlerinizi sezen bir kumadaya sahip olacaksınız. Yani hareketinize göre oyunu yönetebileceksiniz. Gilt, koltuğunuzdan mobil alışveriş yapabileceğinizi açıklıyor.

gilt-apple-tv-alisveris

Gilt’in açıkladığı rakamlara göre mobil satışlarının %80’i Apple cihazlardan geldiğini belirtti.

Apple TV’nin fiyatları, 32 GB 149 dolar, 64 GB 199 dolar ve bugüne geliştiriciler için tvOS çıkıyor. Ekim ayında satışa çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan iPad Pro Tanıtıldı, İşte Özellikleri başlıklı makalemizde apple, Apple iPad Pro Özellikleri ve Apple Pencil hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et