Teknoloji Blogu

Apple ve Samsung’un Patent Davası Sonuçlandı

0

Teknoloji devlerinin patent savaşında yeni bir karar alındı. Özellikle yıllardır Apple ve Samsung arasında yaşanan patent ihlallerine sıkça rastlıyoruz. Geçtiğimiz senelerde de Samsung’un patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Apple’a 930 Milyon Dolar tazminat ödemeye mahkum eden mahkeme, yeni dava ise bu sefer iki tarafa da tazminat cezası uyguladı.

iphone-galaxy-vs-burgazturk

Apple’ın iPhone’lar da kullandığı bir çok özelliği kendi cihazlarında da kullanmasıyla ilgili açtığı davada, Galaxy serisinden bir çok modelin yasaklanması ve 2,191 Milyar Dolar tazminat ödemesi için mahkemeye başvurmuştu.
“Telefon numarası ve adresleri bağlantıya çevirme” ve “parmak kaydırarak telefonu açma” fonksiyonlarının da dahil olduğu 5 farklı patent davasından ikisini haklı bulan federal jüri, Samsung’un Apple’a 119,6 Milyon Dolar ödemesine karar verdi.

Samsung’un tarafında ise, üç farklı iPhone modeli ve iki farklı iPod Touch modellerinde Apple’ın da patent ihlali yaptığını belirten mahkeme, Apple’ın 158 Bin 400 Dolar ödemesi ile ilgili karar aldı.

Bir önceki yazımız olan Foursquare'de Büyük Değişim başlıklı makalemizde foursquare, Foursquare değişiyor ve Foursquare Swarm hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et