Apple ve Samsung'un Patent Davası Sonuçlandı - Teknofeed.COM

Apple ve Samsung’un Patent Davası Sonuçlandı

 Apple ve Samsung’un Patent Davası Sonuçlandı
Okunuyor Apple ve Samsung’un Patent Davası Sonuçlandı

Teknoloji devlerinin patent savaşında yeni bir karar alındı. Özellikle yıllardır Apple ve Samsung arasında yaşanan patent ihlallerine sıkça rastlıyoruz. Geçtiğimiz senelerde de Samsung’un patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Apple’a 930 Milyon Dolar tazminat ödemeye mahkum eden mahkeme, yeni dava ise bu sefer iki tarafa da tazminat cezası uyguladı.

iphone-galaxy-vs-burgazturk

Apple’ın iPhone’lar da kullandığı bir çok özelliği kendi cihazlarında da kullanmasıyla ilgili açtığı davada, Galaxy serisinden bir çok modelin yasaklanması ve 2,191 Milyar Dolar tazminat ödemesi için mahkemeye başvurmuştu.
“Telefon numarası ve adresleri bağlantıya çevirme” ve “parmak kaydırarak telefonu açma” fonksiyonlarının da dahil olduğu 5 farklı patent davasından ikisini haklı bulan federal jüri, Samsung’un Apple’a 119,6 Milyon Dolar ödemesine karar verdi.

Samsung’un tarafında ise, üç farklı iPhone modeli ve iki farklı iPod Touch modellerinde Apple’ın da patent ihlali yaptığını belirten mahkeme, Apple’ın 158 Bin 400 Dolar ödemesi ile ilgili karar aldı.

Bir önceki yazımız olan Foursquare'de Büyük Değişim başlıklı makalemizde foursquare, Foursquare değişiyor ve Foursquare Swarm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın