Apple Watch ile Doom oynadılar - Teknofeed.COM

Apple Watch ile Doom oynadılar

 Apple Watch ile Doom oynadılar
Okunuyor Apple Watch ile Doom oynadılar

FPS oyunlarının atası olan Doom serisinin ilk oyunu şu ana kadar birçok platformda çalışmayı başarmıştı. Şimdi de iki geliştirici tarafından AppleWatch üzerinde Doom oyunu oynandı.

10saat gibi bir süre içerisinde gerçekleşen uygulama geliştirme etkinliğinde Facebook‘ta geliştirici rolünde çalışan Mehdi Mulani ve LiorTubi, Apple Watch üzerinde Doom oyununu çalıştırdıklarını ispat eden bir video yayınladı.

Doom, yeni Apple TV’de oynandı!
Apple Watch ile oynamayı yeterli bulmayan iki geliştirici, fenomen oyunu yeni çıkacak olan Apple TV‘ye port edip oyunu bu platformda da oynamayı başardılar.

Doom oyunu, yeni Apple TV’nin kumandası ile gayet güzel bir şekilde oynanabiliyor ancak aynısını Apple Watch için söylemek çok zor.

Sevilen oyun, Apple Watch üzerinden sadece dokunmatik ekran ile oynanabiliyor. Geliştiriciler asıl gayelerinin iyi bir oyun deneyimi sunmak olmadığını sadece oyunu çalıştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu olaydan sonra Apple Watch, geçmişte geliştirilen birçok efsane oyunu da çalıştıran bir platform olabilir. Akıllı saatimiz ile Super Mario oynamak harika olurdu. İlerleyen günlerde başka oyunlar bu platform üzerinden oynanabilir.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın