Teknoloji Blogu

Apple Watch ile Doom oynadılar

0

FPS oyunlarının atası olan Doom serisinin ilk oyunu şu ana kadar birçok platformda çalışmayı başarmıştı. Şimdi de iki geliştirici tarafından Apple Watch üzerinde Doom oyunu oynandı.

10 saat gibi bir süre içerisinde gerçekleşen uygulama geliştirme etkinliğinde Facebook‘ta geliştirici rolünde çalışan Mehdi Mulani ve Lior Tubi, Apple Watch üzerinde Doom oyununu çalıştırdıklarını ispat eden bir video yayınladı.

Doom, yeni Apple TV’de oynandı!
Apple Watch ile oynamayı yeterli bulmayan iki geliştirici, fenomen oyunu yeni çıkacak olan Apple TV‘ye port edip oyunu bu platformda da oynamayı başardılar.

Doom oyunu, yeni Apple TV’nin kumandası ile gayet güzel bir şekilde oynanabiliyor ancak aynısını Apple Watch için söylemek çok zor.

Sevilen oyun, Apple Watch üzerinden sadece dokunmatik ekran ile oynanabiliyor. Geliştiriciler asıl gayelerinin iyi bir oyun deneyimi sunmak olmadığını sadece oyunu çalıştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu olaydan sonra Apple Watch, geçmişte geliştirilen birçok efsane oyunu da çalıştıran bir platform olabilir. Akıllı saatimiz ile Super Mario oynamak harika olurdu. İlerleyen günlerde başka oyunlar bu platform üzerinden oynanabilir.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et