Teknoloji Blogu

Apple Watch, Sağlık İzleme Teknolojisini Çalmakla Suçlanıyor

0

iPhone ile tanınan Cupertino merkezli Apple Inc, Masimo Corp. tarafından teknolojisini çalmakla suçlanıyor. İddialar Apple Watch ve sağlık izleme sistemlerine karşı.

Patent İhlali Suçlaması

Masimo, sağlıkla ilgili monitörler için sinyal işleme teknolojisi geliştirmekle bilinir. Son zamanlarda, şirket ve yan kuruluşu Cercacor Laboratories bir davada Apple’ın gizli ticari marka bilgilerini çaldığını iddia etti. Bildirildiğine göre, popüler akıllı telefon üreticisi bir iş ortağı olarak yaklaştı, ancak daha sonra Masimo’dan kilit çalışanları işe almaya başladı. Buna Apple’ın sağlık teknolojisi bölümünün Başkan Yardımcısı Michael O’Reilly de dahildir.

Apple Watch

Hem sağlıkla ilgili şirketler Masimo hem de Cercacor, ışıkla çalışan invaziv olmayan izleme sisteminin Apple tarafından çalındığını iddia etti. Görünüşe göre, akıllı telefon üreticisi Watch teknolojisiyle performans sorunlarının üstesinden gelmek için bu teknolojiyi kullandı. ABD merkezli OEM, 10 farklı patent arasında birden fazla ihlal suçlamasıyla suçlanıyor.

Apple Watch 4 ve Watch 5 Suçlanıyor

Apple Watch’un kan oksijen izleme sistemi ve ışık yayıcılar aracılığıyla kalp atış hızı tespiti inceleme altına alındı. Masimo, patentli icatlarının daha fazla kullanılmasını önlemek istiyor ve bunu başarmaya yardımcı olan emirler istiyor. Suçlamada, Apple Watch 4 ve Watch 5’in ana suçlular olduğuna dikkat çekildi.

Ne yazık ki, suçlama ile ilgili daha ince detaylar ve ayrıntılar hala büyük. Ayrıca, Masimo ve Cercacor’un karşı karşıya kaldığı zararlarda belirtilen miktar da şu anda bilinmemektedir. Şu an itibariyle, Apple tarafından ciddi suçlama hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Özellikle, şirket sorguları için ulaşıldı, bu yüzden yakında gelecek daha fazla ayrıntı için bizi izlemeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Cheat Engine, DAEMON Tools Lite ve Game Booster hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et