arama

Apple Watch’ın Yeni Modellerinde Kamera Olabilir mi?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Anıl Güzel

Apple’ın yeni gözdesi Apple Watch ile ilgili yeni haberler dolaşmaya başladı. Henüz herhangi bir sızıntı haber olmamasına rağmen, ortalıkta yeni nesil Apple Watch’lar da olası bir kamera olacağı iddia ediliyor. Minimum 350 dolardan satılmakta olan Apple Watch’lar, 2016’da yenilenmiş donanımıyla karşımıza çıkabilir.

facetime-teknofeed-haber

Geçtiğimiz haftalarda WWDC 15 etkinlikte watchOS 2 işletim sistemini tanıtan Apple, önümüzdeki yıl olası yeni bir Apple Watch modelinde farklı donanımsal özellikler yerleştirebilir. Apple’a yakın kaynakların bu haber doğrultusunda farklı görüşler sunmasına rağmen ortak bir konuda herkes aynı şeyi düşünüyor. Mevcut tasarımı göz önüne alındığında kamera yerleştirilecek uygun bir alan olmadığı apaçık ortada. Dahili bir kamera yerleştirilirse eğer mevcut ekranın büyümesi, pilin küçülmesi ve RAM’in arttırılması gerekmekte.

apple-watch-donanimsal

Apple’ın watchOS 2’de de olduğu gibi temel amacı pil tüketimini minimuma indirmek ve daha uzun pil ömrü sunmak. Dahili bir kamera yerleştirilmesi düşünüldüğünde en uygun alan cihazın arkası ya da yan tarafı uygun bulunuyor. Ekran kaliteside göz önünde bulundurulduğunda FaceTime’ın ne kadar performans sağlayacağı belli değil.

Direkt olarak iPhone ile senkronize çalışmasına rağmen, Apple Watch hala senkronizasyon konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor. Şuana kadar 2.8 Milyon satış rakamına ulaştığı tahmin edilen Apple Watch’lar, 2016 yılında geliştirilmiş donanımsal özellikleriyle tekrardan karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.