Apple'a ölümcül uyarı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Apple’a ölümcül uyarı

 Apple’a ölümcül uyarı
Okunuyor Apple’a ölümcül uyarı

Avustralya’nın Victoria eyaletinde görev yapan bir polis, ülkede yaşayanlara iOS 6 kullanmamaları konusunda uyarıda bulundu. Bu uyarının sebebini ise, iOS 6‘nın haritalarını kullanan ve yolun dışına çıkıp kaybolan motorcuların, son haftalarda sayısının artması.

Trajikomik bir durum gibi görünse de, yapılan bu uyarı son derece önemli. Bu olaya örnek olarak Apple Maps, Mildura’yı Murray-Sunset National Park’ın yakınlarında gösteriyor. Ancak bölge polisinin yaptığı araştırmaya göre Mildura, bu bölgenin yaklaşık 75 km uzağında. Bölge polisinin endişesi, aynı zamanda bu bölgenin son derece kurak olmasından kaynaklanıyor. Bu kuraklık sebebiyle Apple Maps‘i kullanarak yola çıkan insanlar, (polislere göre) bu bölgede susuzluk ve açlıktan kaynaklanan ölüm tehlikesi ile karşı karşıya gelebilirler.

Apple firmasını bu durum hakkında bilgilendiren polis, sorun düzeltilene kadar diğer haritaların kullanılmasını öneriyor.

Bir önceki yazımız olan Yandex Haritalar Güncellendi başlıklı makalemizde yandex, yandex harita ve yandex windows phone 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın