Apple'ın CarPlay sisteminin detayları belli oldu - Teknofeed.COM

Apple’ın CarPlay sisteminin detayları belli oldu

 Apple’ın CarPlay sisteminin detayları belli oldu
Okunuyor Apple’ın CarPlay sisteminin detayları belli oldu

Apple’ın iOS in the Car olarak tanınan iOS işletim sistemli araç kontrol yazılımı olan CarPlay sistemi resmiyete kavuştu. iPhone 5’in lansmanında büyük yankı getiren iOS in the Car projesi, CarPlay olarak resmiyet kazandı.
Cenevre Otomobil Fuarında lanse edilecek CarPlay’i ilk etapta Ferrari, Mercedes-Benz ve Volvo markalarının araçlarında kullanılacak.

CarPlay_iOS-goruntu
Apple’ın Lightning uyumlu cihazlarınla uyumlu çalışacak CarPlay ile mesajlaşabilir, telefon ile konulaşabilir, navigasyonu kullanabilir ve haritadan konumunuza bakabilirsiniz. iOS 7’nin sade ve anlaşılır tasarımına sahip olan CarPlay Siri’ye de ev sahipliği yapacak. Aracınızı sürerken gelen bir mesajı Siri aracılığıyla sesli okutabilecek ve daha güvenli yolculuk yaşacaksınız.
Gelişmiş navigasyona sahip olan sistem gitmek istediğiniz yerin rotasını çizerek güzergahları gösterecek ve kalan mesafeyi öğrenebileceksiniz.

carplay-ios
CarPlay ileri ki zamanlarda BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Mitsubishi Motors, Nissan, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki ve Toyota markalarında da kullanılacak.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia M2, 399 dolardan satışa çıkıyor başlıklı makalemizde manşet, sony ve Sony Xperia M2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın