Teknoloji Blogu

AppStore En İyi 5 Sıra Tabanlı Oyun

appstore-logo

Apple ürünlerinin uygulama merkezi olan AppStore‘da, yardımcı uygulamalar haricinde oyunlar da kullanıcılar tarafından fazlasıyla rağbet görüyor. En çok ilgi gören oyun türleri arasında da kuşkusuz sıra tabanlı oyunlar geliyor. Sıra tabanlı oyunlar, özellikle online kısımları ile dikkat çekiyor ve size eğlenceli vakitler geçirtebiliyorlar.

Gelin, AppStore’da en çok tercih edilen Sıra Tabanlı Oyunlar’a beraber göz atalım:

5) Hero Academy (★★★★*) (ÜCRETSİZ)

hero-academy-appstore

Hero Academy, Robot Entertainment tarafından geliştirildi ve oldukça renkli grafiklere sahip. Oyunda 9×5 kare büyüklüğünde bir alan yer alıyor ve; gerek büyücü, gerek savaşçı karakterlerinizi bu karelerden istediklerinize yerleştirip, istediğiniz hamleleri yapıp düşmanla savaşıyorsunuz. Uygulamanın tek eksisi olarak iPhone 5’e uyarlanmaması diyebilirim.

4) Carcassonne (★★★★(17,99 TL)

carcassonne-appstore

TheCodingMonkeys‘in geliştirdiğin oyun gerçekten ilginç bir yapıya sahip. Oyunu öğrenmemiz ilk girdikten sonra biraz zaman alıyor fakat, öğrendikten sonra çok eğlenceli dakikalar yaşayabiliyoruz. Amacımız ise bize verilen alana küp şeklinde yeni binalar inşa ederek, doğru ticaretler yaparak güçlenip; rakiplerimizi yerle bir etmek. Ek olarak oyunda online ve single mod bulunmakta.

3) Scrabble (★★★★(3,59 TL)

scrabble-appstore

Scrabble, Dünya üzerinde büyük bir kitle tarafından tanınan bir “masa” oyunu. Bu oyunu mobil platforma taşımayı üstlenen Electronic Arts (Nam-ı diğer EA Games) oldukça başarılı bir iş çıkartmış. Oyundaki amacımız tahmin edeceğiniz üzere, bize verilmiş olan harfleri belirli yerlere yerleştirerek anlamlı kelimeler ortaya çıkartmak.

2) Draw Something (★★★★★) (5,49 TL)

draw-something-appstore

Draw Something’in yapımcı firması OMGPOP, kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekebilecek bir çalışmaya imza atmış kuşkusuz. Draw Something’deki amacınız, oyun başlamadan önce size sunulmuş olan easy, medium, hard düzeydeki 3 kelimeden birini seçip; karşınızdakine çizerek anlatmak. Ve tabiki seçtiğiniz zorluk düzeyi de kazanacağınız puanı etkiliyor.

1) Words (★★★★★) (5,49 TL)

Zynga; çok başarılı bir sıra tabanlı oyun ile karşımızda. Elimizde bulunan harfleri bulmaca zemini tarzındaki yerin bloklarına koyarak anlamlı kelimeler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Oyun oynanış açısında Scrabble’a fazlasıyla benzemekte, hatta benzemenin de ötesinde.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku