Teknoloji Blogu

AppStore En Popüler 10 Bulmaca Oyunu

appstore-logo

Apple ürünlerinin uygulama merkezi olan AppStore‘da, yardımcı uygulamalar haricinde oyunlar da kullanıcılar tarafından fazlasıyla rağbet görüyor. En çok ilgi gören oyun türleri arasında da kuşkusuz bulmaca oyunları geliyor. Bulmaca türü oyunlar, mobil kullanıcılar için kısa süreli eğlence ve zaman geçirme açısından birebirler.

Gelin, AppStore’da en çok tercih edilen Bulmaca Oyunları’na beraber göz atalım:

10) Puzzle Craft (★★★★*) (ÜCRETSİZ)

puzzle-craft-appstore

Chillingo Ltd. tarafından geliştirilen bu oyun, 2012’nin en iyi AppStore oyunları arasında yer almıştı. Oyundaki amaç ise; gerekli tarım, hayvan ve maden gelirlerini sağlayıp altın kazanıp gelişmeniz. Bu gelirleri de bir puzzle oyununa yakışır bir türde elde ediyoruz.

9) Tetris (★★★★) (1,79 TL)

tetris-appstore

Electronic Arts, çocukluğumuzu renklendiren Tetris oyununu mobil cihazlara uyarlayarak bizleri bu eğlenceden mahrum bırakmadı. Oldukça renkli görüntülerin eşliğinde ve farklı modlarda Tetris size eğlenceli dakikalar yaşatacak.

8) Words ( ★★★*) (ÜCRETSİZ)

words-appstore

Zynga, çok başarılı bir kelime bulma oyunu ile karşımızda. Elimizde bulunan harfleri bulmaca zemini tarzındaki yerin bloklarına koyarak anlamlı kelimeler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Oyun oynanış açısında Scrabble’a fazlasıyla benzemekte, hatta benzemenin de ötesinde.

7) Osmos (★★★★*) (5,49 TL)

osmos-appstore

Hemisphere Games, nadir bulunan bir bulmaca tarzı oyun ile karşımızda. Osmos, farklı türü ve oynanışıyla bizleri fazlasıyla tatmin edeceğe benziyor. Elimizdeki molekül tarzı yapıyı tutup fırlatarak farklı moleküller ile çarpıştırmaya çalışıyoruz. 8 adet dünya ve 72 adet leveli bulunan oyun aynı zamanda multiplayer desteği içeriyor.

6) World of Goo HD (★★★★*) (8,99 TL)

world-of-goo-for-appstore

2D Boy‘un geliştiriciliğini üstlendiği World of Goo, kendine has bir oynanışa ve yapıya sahip. Oyunda; bize belli sayıda verilen küçük, esnek ve yuvarlak yaratıkları birbiri ile birleştirerek hedefe ulaşmamız isteniyor. Oynadıkça oynatan, her başarısızlıkta sizi tekrar denemeye teşvik eden oyun World of Goo HD bağımlılık yapar cinsten.

5) Bejeweled Blitz (★★★★*) (ÜCRETSİZ)

bejeweled-blitz

PopCap‘ın bizlere sunduğu Bejeweled Blitz’in mantığı, kare bir alan içerisinde bulunan elmaslardan aynı türleri yan yana getirip puan kazanmamıza dayanıyor. Ne kadar çok aynı tür elması bir araya getirirseniz, kazandığınız puan o kadar katlanıyor ve ara sıra gelen bonus nesneler de size puan kazanmada yardım ediyor.

4) Bad Piggies (★★★★★(1,79 TL)

bad-piggies-appstore

Rovio Entertainment Ltd‘in geliştirdiği Bad Piggies’te, Angry Birds’de yardım ettiğimiz kuşların düşmanlarından bir domuzu kontrol ediyoruz. Kontrol ettiğimiz küçük yaratık ile belirli nesneleri toplayıp puan kazanıyor, gelişiyor ve hedefimize ulaşmaya çalışıyoruz.

3) Cut the Rope (★★★★★) (1,79 TL)

cut-the-rope-appstore

Aynı Puzzle Craft gibi, bu oyunun da geliştiriciliğini Chillingo Ltd. üstleniyor ve amacımız; minik yaratığımızı istediği şekere ulaştırmak. (Daha doğrusu şekeri yaratığa ulaştırıyoruz.) Bir ipe ya da bir düzeneğe bağlı olan şekerin bağlı olduğu şeyi doğru bir şekilde keserek, minik dostumuzun hedefine ulaşmasını sağlıyoruz.

2) Angry Birds Space (★★★★) (1,79 TL)

angry-birds-space-appstore

Hemen hemen her oyun severin yakından tanıdığı oyun Angry Birds’in uzayda geçen versiyonu olan oyun Angry Birds: Space. Oyunun altında Rovio Entertainment Ltd.’in imzası var ve mobil platformda cihazınızda mutlaka bulunması gereken bir oyun. Hedefimiz her zamanki gibi düşmanımız olan domuzları sinirli kuşlarımızı kullanarak yok etmek.

1) Where’s My Water? (★★★★*) (1,79 TL)

where-is-my-water-appstore

Fazlasıyla renkli, eğlenceli ve zaman geçirtebilen bir oyun Where’s My Water. Disney‘in geliştirdiği oyunda amacımız, banyo yapmak isteyen fakat suyu bulunmayan sevimli timsaha su ulaştırmak. Suyun timsaha ulaşmasına engel olan şeyleri (toprak, taş, borularda tıkanıklık vb.) ortadan kaldırmak, düzene sokmak. Bu oyun cihazınızda mutlaka bulunmalı.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku