AppStore Haftanın Uygulaması: Toca Hair Salon 2 - Teknofeed.COM

AppStore Haftanın Uygulaması: Toca Hair Salon 2

 AppStore Haftanın Uygulaması: Toca Hair Salon 2
Okunuyor AppStore Haftanın Uygulaması: Toca Hair Salon 2

appstore-logo

Apple ürünlerinin uygulama merkezi olan AppStore, her hafta popüler bir uygulamayı haftanın uygulaması seçerek “Öne Çıkanlar” isimli bölümde yayınlıyor. Her hafta el değiştiren bu ünvan, bu hafta ünlü firma Toca Boca AB’nin geliştirdiği Toca Hair Salon 2‘de…

toca-hair-salon-2-haftanin-uygulamasi

Toca Hair Salon 2, adından da anlaşılacağı üzere bir Berber Salonu oyunu. Oyuna girer girmez bir berberlik vasfına bürünüyorsunuz. Arayüzde size sunulan 6 adet müşteriden birini seçerek, detaylı bir düzenleme işine girişiyorsunuz. Müşteriler arasında saçı ve sakalı birbirine karışan, saçları fazlasıyla dağınık insanlar görmek mümkün ve bu insanlar sizden kendilerine çeki düzen vermenizi istiyorlar. Siz de bu işi, size verilen çeşitli berber salonu aletleri ile yapıyorsunuz.

Siz karşınızdaki ile uğraşırken, dikkatinizi çekecek ilk şey kuşkusuz oyunun akıcılığı olacak. Aletleri kullanırken, öylesine rahat hareket ederek karşınızdakine uyguluyorsunuz ki; en ufak bir dokunuşunuz bile ciddi bir değişikliğe neden olabiliyor. İkinci dikkat çekici unsur da, arka plandan geçen araçlar ve odayı, yani aletleri değiştirirken arka planın değişimi. Bu akıcılığa bu iki husus da dahil oluyor ve ortaya bambaşka bir görüntü çıkıyor.
Oyun ile ilgili bilgilere gelecek olursak, oyunda müşterinizin üstünde uygulayabileceğiniz yaklaşık 45 adet alet, aksesuar bulunuyor. (makas, tarak, saç kurutma makinesi, papyon vb.) Bu aksesuarlar ile karşınızdaki kişide ciddi düzenlemelere gidebiliyor, adeta onu baştan yaratabiliyorsunuz. Bu baştan yaratmaya örnek olarak oyuna göz atarken düzenlediğim kişiyi verebilirim. Oyun fazlasıyla “free” modda olduğu için, sizin de yapacağınız düzenlemelerin en az bu kadar başarılı olacağına eminim.

toca-hair-salon-2-haftanin-uygulamasi_2 toca-hair-salon-2-haftanin-uygulamasi_1

Sonuç olarak oyun, AppStore’da eşi benzeri bulunamayacak kadar güzel bir halde karşımızda. Türü berberlik olan bu oyuna şahsım adına çekingen bir tavır ile yaklaştım ancak, kısa bir süre göz attıktan sonra beni fazlasıyla etkilemeyi başardı.

Toca Hair Salon 2, AppStore’da kısa bir süreliğine ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisinde ve 5/5 puan almış durumda. Bu tür oyunların meraklıları, hatta şu ana kadar ilgisi olmayanlar dahi bu oyunu kaçırmamalı; bağımlısı olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın