Teknoloji Blogu

Arduino Setler

Çocuklara eğlenirken öğrenmelerine yardım eden Robokids, sektöründe son teknolojik araçları araştırarak Türkiye’ye sunmaktadır. Arduino seti bunlardan biri olup, temelinde program geliştirmeye imkân tanıyan bir platformdur.

Bu bakımdan yazılım öğrenmek isteyen çocuklara, henüz başlangıç seviyesinde olup kendini geliştirmek isteyenlere büyük bir fırsat sunulmaktadır. Size sunduğumuz bu set çerçevesinde kendi programlarınızı yazabilir, üstelik bilgisayar gibi farklı cihazlara bağlayabilirsiniz.

Açık uçlu bir donanım olan Arduino, yazılım uygulaması ve giriş – çıkış kartları barındıran bir settir. Farklı seviyeler mevcut olup bunların arasından size en iyi eğitimi ve sunana karar verebilir, ardından kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Arduino Setler ile Neler Yapılabilir?

Eğer yazılım öğrenmek ya da kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Arduino ile istediğiniz alandan başlama fırsatınız vardır. Sipariş verdiğiniz set kapsamında,

  1. Robot hareketleri,
  2. Hareketli projeler,
  3. Elektronik projeler,
  4. Ses ve ışık deneyleri,
  5. Ev otomasyon projeleri,
  6. Harmonik motor,
  7. Güneş takip sistemi,
  8. Işıklı maske,
  9. Çalar saat ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz.

Eğer ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, eğitim setlerimizden yararlanarak Arduino kullanımı öğrenebilir, ardından buradan hareketle kendi projelerinizi oluşturabilirsiniz. Size sunduğumuz setler farklı konularda olduğu için, tek yapmanız gereken hepsini teker teker incelemedir.

Ardından size en uygun olanını sipariş ederek hem yeni bir uğraş bulabilir, hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Arduino Kimler Tarafından Tercih Edilebilir?

Sizlere sunmuş olduğumuz Arduino setler herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir. Eğer çocuğunuzun yazılım öğrenmesini ya da eğlenirken yeni şeyler öğrenmesini, deneyler yapmasını istiyorsanız seçeneklerimizi inceleyerek, en iyi sonuca karar verebilirsiniz.

Eğer lise ya da üniversite döneminde bir öğrenciyseniz, setlerimiz yardımıyla başlangıç seviyesini kolaylıkla tamamlayabilir, güzel bir temel oluşturabilirsiniz. Ardından bunun üzerine yeni bilgiler öğrenip, kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca öğretmenseniz ve öğrencilerinize deneyler yaptırmak istiyorsanız da tercih edebilirsiniz. İçerisinde bulunan materyaller görsel destekli olduğu için öğrencilere konuyu daha iyi anlatabilirsiniz.

Elektronik ile ilgileniyorsanız, mühendis veya mimarsanız, Arduino içerisinde her projeye uygun setler de vardır. Düzeyleri ilkokul seviyesinden, üniversiteye kadar ilerlediği için herkese uygun yapısı bulunmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku