Teknoloji Blogu

Arkaplanda Çalışan Google Chrome Nasıl Kapatılır?

0

iPhone sahiplerinde Safari olmasına rağmen bir çoğunun Google Chrome kullandığını biliyormuydunuz ? Android kullanıcıları ile Bilgisayarları saymıyorum bile, bu kadar kullanıcı sayısı fazla olan uygulama gizli ve gözden kaçan bir şey var. Akıllı telefonunuzda mesela, uygulamayı kapadım zannedebilirsiniz ancak Chrome’a tekrar girdiğinizde aslında kapanmadığının farkına varacaksınız. Arka planda hem hücresel verinizi tüketiyor hem de pil seviyesini düşürüyor. Eğer bilgisayardaysanız da daha yavaş çalışmasına ve interneti yavaşlatmasına sebep verebilir.

Şimdi Google Chrome arkaplanda çalışmasın diyenlerin izlemesi gerektiği adımlar;

  • Google Chrome’dan Ayarlara(sağ üstten)> Ayarlar kısmında en alta indiğinizde Gelişmiş ayarlar göreceksiniz> Tıkladığınız takdirde liste uzayacak ve en alta indiğiniz Sistem başlığı altında aradığımız şıkkı göreceksiniz sadece tik işaretini kaldırın.

 

Bir önceki yazımız olan Jet Hızıyla Unfollow Etmek Artık Çok Kolay ve Hızlı başlıklı makalemizde otomatik unfollow programı ve twitter unfollow hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et