BlackBerry 10 lansmanında hangi cihazlar tanıtıldı ? - Teknofeed.COM

BlackBerry 10 lansmanında hangi cihazlar tanıtıldı ?

 BlackBerry 10 lansmanında hangi cihazlar tanıtıldı ?
Okunuyor BlackBerry 10 lansmanında hangi cihazlar tanıtıldı ?

bb10-lansman

Kanada merkezli BlackBerry şirketi (Eski adıyla RIM) yepyeni 2 farklı model cihazı ve yeni işletim sistemini tanıttı. BlackBerry markası bu yeni cihazlarla akıllı telefon sektöründeki yerini sağlamlaştıracak veyada dahada yükseltecek. BlackBerry 10 lansmanında işletim sisteminin yanı sıra 2 adet farklı tipte BB10 sistemli telefon tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi alışkın olduğumuz QWERTY klavyeye sahip iken diğeri dokunmatik ekrana sahip.
blackberry-q10
Öncelikle Q10 modelini incelersek fiziksel klavyeden vazgeçemeyenlerin tercih edeceği cihazın sert ve etkili hatlara sahip olduğunu, ince görünümünde yatan malzeme kalitesinin dahada yüksek olduğunu görmek mümkün. 3.1 inç‘lik 720×720 piksellik çözünürlüğe sahip olan ekranı ile yüksek kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor.

blackberry-10-z10

Şimdi gelelim alışkın olduğumuz BlackBerry’lere oranla farklı olan cihaza :
BB10 işletim sistemini barındaracak Z10 adı verilen cihaz, 1280×768 çözünürlüklü 4.2 inç‘lik ekrana ve 1.5GHz’lik çift çekirdekli işlemciye sahip. Bunun yanında 2 GB’lık RAM’i, 16 GB’lık dahili hafızası, Bluetooth 4.0’ı, GPS, NFC gibi özellikleri barındırıyor.

Bir önceki yazımız olan RIM şirketinin adını değiştirdi başlıklı makalemizde blackberry, blackberry 10 ve research in motion hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın