BlackBerry'nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor - Teknofeed.COM

BlackBerry’nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor

 BlackBerry’nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor
Okunuyor BlackBerry’nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor

blackberry-logo

Eski adıyla RIM‘in yeni ismiyle BlackBerry şirketi’nin kurucusu Mike Lazaridis, kurucusu olduğu şirketin yönetim kurulundan ayrılıyor. Geçen sene ilk olarak CEO‘luk görevini bırakan Lazaridis, BlackBerry 10 ile görevini tamamladığını düşünüp şirketin yönetim kurulundaki görevini bırakacağını açıkladı.

1984 yılında RIM adıyla kurduğu şirketi, son yıllarda BlackBerry cihazlarının popülerliği ile şirket ismini ürettiği cihaz modeliyle değiştirdikten sonra geçtiğimiz aylarda tanıttığı BlackBerry 10 işletim sistemi ve bu sisteme sahip cihazlar şirketin akıllı telefon sektöründeki yerini canlandırmıştı.

mike-lazaridis-blackberry

Şirketin kurucusu Mike Lazaridis, 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle şirket ile ilgili tüm bağlarını koparacak. BlackBerry CEO’su Thorsten Heins‘in yaptığı açıklamada BlackBerry’e sağladığı başarılar ve BlackBerry 10′un amacına ulaşmasını sağlayan vizyonu yüzünden ona hayranım, Lazaridis’i başarılarından dolayı tebrik ederek, her şeyin en iyisini dilediğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Google Play'e 4.0 güncellemesi geliyor başlıklı makalemizde android, google ve google play hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın