Dominos, DXP Teslimat Araçlarını Duyurdu - Teknofeed.COM

Dominos, DXP Teslimat Araçlarını Duyurdu

 Dominos, DXP Teslimat Araçlarını Duyurdu
Okunuyor Dominos, DXP Teslimat Araçlarını Duyurdu

Dünyaca ünlü pizza şirketi Dominos, ilk olarak Amerika’da kullanılacak olan DXP teslimat araçlarını duyurdu. Bir yarışma sonucunda Chevrolet’in Spark model aracının düzenlenmiş modeli seçildi.

dominos-pizza-dxp-arac

Pizza teslimatı için üretilen ilk araç olan DXP (Delivery Vehicle Pizza), geçtiğimiz sene prototip olarak duyurulmuştu. Chevrolet’in ilk etapta 100 adet teslim edeceği araçlar, Amerika’nın Seattle, San Diego, Houston, Detroit, Boston kentlerinde kullanılacak. Aracın hemen arkasında yer alan fırın, pizzaları sıcak tutmakla birlikte tam 80 adet pizza alıyor. Yani DXP’nin tek seferde 80 adet pizzayı sıcacık müşteriye ulaştırması hedefleniyor.

dominos-dxp-firin

300’den fazla kişinin katıldığı yarışma sonucunda ortaya çıkan model, pizza teslimatında devrim açacak. Genellikle motorlu kuryelerin kullandığı pizza teslimatında, ileride DXP tarzında araçlarda görebileceğiz. Dünya üzerinde ilk defa böyle bir girişime ev sahipliği yapan Dominos, yenilikçi olmasıyla birlikte markasının satışlarını dahada yükseltmek için her gün daha çok reklam ve yeni fikirlerle karşımıza çıkıyor. Aracın önünde Chevrolet logosu yerine “Dominos” yazısı bulunuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın