Teknoloji Blogu

DualShock 4 detaylı inceleme

0

Playstation-Logo

Henüz PlayStation 4‘ün nasıl bir tasarıma sahip olduğu belli değilken, gamepad‘ini yani nam-ı diğer DualShock 4’ü gördük ve detaylı bir incelemesini yaptık.

Dokunmatik Panel:

dualshock_1

DualShock 4’ün oyuncular tarafından en çok ilgi gören özelliği kuşkusuz ki dokunmatik paneli. Bu yüzey, oyunlardaki kontrollerimizde bize oldukça yardımcı olacak gibi görünüyor. Aynı zamanda bu panelin bir diğer özelliği, basılabiliyor olması.

Share & Options:

blank

Bu yeni gamepad’e 2 adet tuş eklenmiş durumda. Bu tuşlardan biri olan Share; oyun oynarken beğendiğimiz kısımları resme, videoya alıp sosyal etkileşime geçebilmemizi sağlayacak. Bir diğer tuş Options ise önceki gamepadlerden tanıdığımız Start ve Select tuşlarının yerine geçecek.

Analoglar:blank

Önceki gamepadlerdeki analoglar dışa doğru eğik bir şekilde tasarlanmışken, DualShock 4’te bu durum tersine dönmüş durumda. İçeriye doğru eğilmiş bir yüzeyi bulunan analoglar, oyun sırasında parmaklarımızın terleyip üstünden kaymasını engellecek nitelikte görünüyor.

Led’li (Işıklı) Bar:

blank

PS Eye’ın DualShock 4’ü tanıması için gamepad’in arka tarafına yerleştirilen bu led ışıklı panel, oyun sırasında bize bilgiler verecek. Örnek olarak karakterimizin sağlığı azaldığı zaman, panel mavi renkten kırmızı renge dönerek bizi bu konuda bilgilendirecek. Bu panel’in gerekliliğinin ne kadar olduğu tartışılır zira DualShock 4’ün arka kısmına koyulduğu için oyun sırasında kolu çevirip bar kısmına bakmamız bizleri oyun sırasında fazlasıyla zor durumda bırakabilir.

Bir önceki yazımız olan Digitürk yayınlarınızı cebinize getiriyor başlıklı makalemizde digiturk, digiturk mobil ve digiturk tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et