Teknoloji Blogu

En Gelişmiş 5 AppStore Oyunu

appstore-logo

Apple ürünlerinin uygulama merkezi olan AppStore‘da, oyun meraklıları genelde görsel ve kontrol açısından en gelişmiş oyunları tercih ediyorlar. Bu kullanıcılar için bu oyunları bulmak fazlasıyla zor çünkü çok sayıda uygulama içerisinden en gelişmişlerini bulmak zaman gerektiriyor. Ben bu sorunu farkına vardım ve, sizin için AppStore’daki gerek görsel, gerek kontrol açısından en gelişmiş 5 oyunu listeledim. Gelin bu oyunlar nelermiş beraber göz atalım..

5 – Walking Mars (★★★★*) (8,99 TL)

walking-marsa-appstore

Geliştiricisi Tiger Style olan bu oyun, gerçekten sağlam bir senaryoya sahip.   2D halindeki grafiklere sahip oyunda Mars adı altındaki ortamda yaşam formlarını ve belli bölgeleri inceliyoruz. Belli görevleri de yerine getirdiğimiz oyunda, kontroller oyuncuyu fazlasıyla tatmin ediyor. Aynı zamanda Walking Mars’ın 2012 senesinde “Yılın Oyunu” seçildiğini de söylemeden geçmeyeyim.

4 – Modern Combat 4: Zero Hour (★★★★*) (12,99 TL)

modern-combat-4-zero-hour-appstore

Geliştiricisi Dünya’ca ünlü firma Gameloft olan Modern Combat 4, iOS işletim sisteminin iddialı savaş temalı oyunlarından. Gameloft, oyunu akıllı telefonlardaki en iyi FPS olarak tanımlıyor. 3D grafikleri ve ses efektleri ile oyuncuya adeta güven veren bu oyun, bol bölüm içeriyor. Kapladığı 1,54 GB’lık alan da, ne kadar kapsamlı bir oyun olduğunun bir kanıtı.

3 – Dead Space (★★★★*) (12,99 TL)

dead-space-appstore

Geliştiriciliğini Electronic Arts’ın (EA Games) üstlendiği Dead Space, senaryosu ve silah çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. FPS türüne yakın bir oyun olan Dead Space, uzayda yaratıklara karşı verdiğimiz mücadeleyi 3D olarak konu alıyor. Bilimkurgu&Savaş oyunlarında tahtı tek başına sahiplenen bu oyun, 2011 senesinde “Yılın Oyunu” seçilmişti.

2 – Sky Gamblers: Storm Raiders (★★★★*) (8,99 TL)

sky-gamblers-appstore

Geliştiriciliğini Atypical Games‘in üstlendiği bu oyunun teması, savaş temalı fakat bu mücadeleyi havada veriyorsunuz. Savaş uçağınız ile düşmana karşı büyük bir mücadele halindesiniz ve yaptığınız saldırılarla uçaklarını düşürmeye, bölgelerini yerle bir etmeye çalışıyorsunuz. Oyun içerisinde uçağınız durmadan hareket halinde olmasına rağmen (3D) grafiklerden ödün vermeyen ve maksimum kalite yansıtan bu oyun, AppStore’a “Editörün Seçimi” olarak giriş yapmıştı.

1 – Infinity Blade II  (★★★★*) (5,49 TL)

infinity-blade-2-appstore

Listemizin son oyunu ise, Chair Entertainment Group‘un geliştiriciliğini üstlendiği Infinity Blade 2. RPG türü ile karşımıza gelen bu oyun, 3D grafikleri ve senaryosu ile oyuncuların gönlünü çalmayı başardı. Bir imparatorlukta patron yaratıklar ve normal düşmanlar ile olan savaşımızı  konu alan oyunun başarı listesi ise oldukça kabarık. Tabiki bu başarılara da göz atmadan olmaz:

• 2011 IGN “Yılın Mobil Oyunu”
• 2012 AIAS “Yılın Mobil Oyunu”
• IMGA “En iyi oynanış” – “Grand Prix” ödülü
• Entertainment Weekly “2011 yılının en iyi 10 oyunu” içerisinde gösterildi
• Ek olarak 15 sıralama ve 20’den fazla “Yılın Oyunu” ödülüne layık gösterilme

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. seo dersleri diyor

    Ücretli bunlar 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku