Teknoloji Blogu

En Ucuz Konut Sigortası

En ucuz konut sigortası konusunda araştırma yapanlar, bu içeriğimiz tam da size göre! Evlerinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak istiyorsanız, bunun için günümüzde pek çok kişinin konut sigortası yaptırdığını belirtebiliriz. Evinizin sürekli olarak teminat altında olduğunu bilmek, nerede olursanız olun kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

En ucuz konut sigortası bile genellikle taksitlerle ödenebilmektedir. Taksitle ödenmesi ise, kişilerin bütçesini sarsmadan evlerini güvence altına almalarını sağlamaktadır. Ancak bu sigorta türünün sadece 1 yıl sürdüğümü hatırlatmamız gerekiyor. Eğer sürekli olarak evinizin koruma altında olmasını istiyorsanız, mutlaka her yıl düzenli olarak yenilemeniz gerekiyor. Sürekli olarak yenilendiği için firmalardan da indirim talep edebilirsiniz. En ucuz konut sigortası için alabileceğiniz indirimler şu şekilde olmaktadır:

Hasarsızlık İndirim

Konut sigortası için eğer hasarsızlık indiriminden yararlanırsanız, uygun fiyatlarda evinizi garanti altına alabilirsiniz. Ancak bu indirimi bütün şirketlerin vermediğini söylememiz gerekiyor. Sigorta poliçesinin devam ettiği durumlarda evinizde herhangi bir hasar meydana gelmemişse, poliçenin yenileneceği dönem bu indirimden yararlanabilirsiniz.

En ucuz konut sigortası için hasarsızlık indiriminden faydalanmak istiyorsanız, evinizde bir hasarın olmaması gerekiyor. Bunun için sigorta fiyatlarından da bahsetmek mümkün değil. Çünkü fiyatlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi değişkenlik gösterebilmektedir.

Eğer poliçe süresi boyunca evinizde bir hasar meydana gelmişse bunun için tanzim talep edersiniz. Eğer sigorta süresi boyunca tanzim talep edilmişse, bir sonraki sigorta ve poliçe döneminde ne yazık ki bir indirimden faydalanmak mümkün olmayacaktır. Hatta fiyatların bir miktar yüksek çıkabileceğini de söylememiz gerekiyor.

Eğer indirimlerden yararlanmak istiyorsanız, sigorta şirketine verdiğiniz bilgilerin tam olması gerekmektedir. Eğer farklı ya da doğru olmayan bir bilgi verirseniz, hasar anında sıkıntı yaşayabilir, tanzim almayabilirsiniz.

Konut Sigortası konusunda aklınıza takılan tüm soru işaretlerine Ata Brokerlik üzerinden yanıt bulabilir, https://www.atabrokerlik.com/konut-sigortasi/ sayfasından uzman ekip ile görüşme sağlayabilir ve en ucuz fiyatlar üzerinden konut sigortası yaptırabilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırırsam Avantajım Ne Olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, konut sigortası çok avantajlı bir sigorta türüdür. Ailenizi, evinizi ve eşyalarınızı güven altına alabilirsiniz. Yaptırdığınız bu poliçe ile isterseniz bina ile evinizi, eşya ile de evinizin içerisindeki eşyaları güvence altına alabilmeniz mümkün.

Kötü durumların ne zaman meydana geleceği bilinmez. Hatta ortada bir durum yokken bu tür bir sigortayı satın almak ekstra bir maliyete sebep olacakmış gibi gözükebilir. Ancak yangının ne zaman çıkacağı, evinize ne zaman hırsız gireceğini ya da evinizin başına ne zaman kötü bir şey geleceğini bilebilir misiniz? Elbette bu durumları zamanında tahmin edebilmek mümkün değil. “Acaba evimin başına ne gelecek?” diye düşünmek yerine, konut sigortasıyla her anınızı rahatlık içinde geçirin.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku