arama

Erişime Engelli Sitelere Nasıl Girilir ?

Günümüz sorunlarından bir tanesi haline gelen erişime engellen siteler, bu yazımızda ki önerileri kullanarak kolayca erişim sağlayabileceksiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

Erişimi kapatılmış sitelere girme sorunu oldukça yaygın bir sorun sizinde bildiğiniz gibi ülkemizde fazlasıyla yayın hemde. Bir siteye girmek istediğinizde, karşınıza bu siteye erişim engellenmiştir yazısı çıktığında, bir çok insan DNS ayarları değiştirerek girebiliyordu. Ama artık DNS ayarlarını değiştirmek bile bazı sitelere girmek için yeterli değil maalesef.

Erişimi engelli olan sitelere girmenin en kolay yolu güvenilir ve hızlı bir VPN ile giriş yapmaktır. Böylece hem kendi ip adresiniz de saklı kalmış olur, hem de internette özgürce sörf edebilirsiniz. Bilindiği üzere VPN yöntemi sizin ip numaranızı kendi bünyesine alarak, bağlantı sağladığınız karşı siteye bilgilerinizi vermez. Erişime engelli sitelere nasıl girilir sorusunun cevabına ise baktığımız da, çok basit bir program kurulumu ile aşabileceksiniz…

Ücretsiz VPN Programları da Çoğalıyor !

Sanal bir ağ sistemi olan VPN ile dilediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Ancak çoğu VPN uygulaması ücretli bir sistemdir. Ancak bu ücretli uygulamalarında ücretsiz versiyonunu kullanmış mümkün, fakat bazı reklamlara maruz kalabilirsiniz.

Ücretsiz VPN kullanımın tek sorun reklam olmayacak tabi ki, aşırı yavaşlıkta söz konusu ve mecburen sizi ücretli olarak satın almanızı sağlayacak. İlla ki ziyaret etmeniz gereken bir site varsa, ve bunun için yol arıyorsanız ücretsiz VPN uygulamaları idarelik olarak sizin için en iyi yöntem olabilir. Peki hiç mi ücretsiz VPN servisi yok ? Bizim bildiğimiz ve sürekli kullandığımız Opera tarayıcı ile birlikte entegre olarak gelen Opera VPN tamamen ücretsiz hizmet vermekte ve oldukça hızlı tavsiye ederiz.

VPN güvenilir midir ?

Bu soru bir çok insanın kafasını kurcalıyor. Bu alanda ciddi ve güvenilir bir çok sanal uygulama var ama internette olduğunuz sürece, %100 güvenlik asla mümkün değil. VPN ile hızlı sörf yapabilmek için internet hızınızın çok iyi olması gerekiyor. Düşük hızda internet paketiniz varsa çok yavaş bir şekilde sörf yapacağınızı şimdiden söyleyelim. Masa üstüne indireceğiniz uygulama üzerinden yasaklı sitelere giriş yapabilme imkanı sunan VPN sistemini kullanmak için bir çok hizmet sağlayıcısı var.

Android ve Windows için VPN tavsiyemizden biriside indirshop.com’un en popüler programı olan Psiphon programıdır, Üyelik işlemleri, ayar yapma durumu yoktur kur ve çalıştır. İndirmek isteyen aşağıdaki bağlantıdan yükleyebilirler.

Psiphon indir

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER