Teknoloji Blogu

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir ?

Facebook, uzun zamandan beri popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen sosyal medya siteleri arasında bulunuyor. Facebook’u düzenli bir şekilde kullanan bazı kullanıcılar özellikle facebook arkadaş gizleme işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda aklında soru işaretleri taşıyor. Yazımızda site hakkında en çok aranan konu olan facebook arkadaş saklama özelliğini keşfedebilir ve bundan sonra arkadaş listenizin diğer kişilerden saklı tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Arkadaş Listesini Gizlemek İçin Bu Adımları Yapın

  • İlk olarak Facebook.com üzerinde oturum açın.
  • Ardından kendi profil sayfanıza giriş yapın.
  • Profilinizde bulunan arkadaşlarınızı gösteren kutucuğun üzerinde yer alan simgeye tıklayarak, gizliliği düzenle yazısına tıklayın.
  • Daha sonra açılan ekran üzerinde “arkadaş listeni kimler görebilir” seçeneği karşınıza çıkacaktır.
  • Bu bölüm üzerinden herkes, arkadaşlar, özel veya sadece ben seçeneğini işaretleyerek işlemin tamamlanmasını sağlayın.

[ilgiliicerik icerik_id=”14712″]

Arkadaşları herkesten saklamak için yapmanız gereken şey “sadece ben” seçeneğini işaretlemektir. Bu sayede daha güvenilir bir profil ortamı oluşturmanız mümkün olurken, içinize sinmeyecek durumların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Eğer arkadaş listeniz yüzde yüz güvenilir kişilerden oluşuyorsa ve arkadaş listenizi kişilere açmayı uygun görüyorsanız “arkadaşlar” seçeneği iyi bir tercih olacaktır. Öte yandan arkadaş listenizi sadece belirli kişiler için açmayı uygun görüyorsanız “özel” seçeneğini tercih etmeniz iyi olacaktır. Bu sayede panel üzerinden istediğiniz arkadaşlara, arkadaş listenizin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku