Teknoloji Blogu

Facebook Mesajlaşma Uygulamasına Karanlık Mod Ekliyor

Facebook, karanlık mod desteği ile masaüstü bilgisayarlar için Facebook Messenger uygulamasının yeni bir sürümünü başlattı. Giderek artan sayıda Facebook’a ait platform artık karanlık mod destekliyor.

Mark Zuckerberg’in devasa sosyal ağı, iOS 13 ve Android 10’un piyasaya sürülmesinden sonraki birkaç hafta içinde karanlık modu etkinleştirmek için Instagram’a bir güncelleme getirdi ve her ikisi de daha kasvetli bir görünüm için yerel destek ekledi.

Facebook Messenger

Facebook Messenger Karanlık Mod

Facebook Messenger, güncelleme ile Instagram’ın çok gerisinde değildi. Son zamanlarda Facebook, sohbet modunun akıllı telefon, tablet ve masaüstü sürümlerinde tutarlılık sağlamak için karanlık modu Messenger’ın masaüstü sürümüne sunmaya başladı. Ve yükseltilmiş masaüstü uygulamasıyla gelen tek değişiklik bu değil: Facebook Messenger’ın yeni sürümü sadece 64 bit işlemcileri destekliyor. Ayrıca yeni ve parlak bir simgeye sahip. Windows 10 makinelerinde karanlık moddan yararlanmak isteyenler, şu anda Windows Mağazası’ndan Facebook Messenger’ın en son sürümünü indirmelidir. Uygulamanın bir macOS sürümü de eserlerde olduğu iddia ediliyor.

Koyu modların farkında olmayanlar için, en son yazılım eğilimi, kullanıcı arayüzünün geleneksel olarak parlak beyaz veya koyu gri veya koyu siyah olan her bölümünü tersine çevirir. Bu, gece geç saatlerde gözlerde elektronik cihazların kullanımını biraz daha kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

Pil Ömrü Artacak

Sadece bu değil, aynı zamanda bir OLED ekranlı bir cihazda kullanıldığında pil ömrünüzü önemli ölçüde artırabilir. Aslında, WhatsApp’a gelecek güncellemenin, bazı akıllı telefon modellerinde pil ömrünü önemli ölçüde artırdığı ve muhtemelen telefonunuzu ekstra bir iki saat daha canlı tuttuğu söyleniyor.

Apple iPhone ve iPad modellerine güç veren iOS 13 ve iPadOS’taki sistem genelinde karanlık modun yanı sıra dünya çapında milyonlarca Android destekli ahizeye ve tablete yavaş yavaş yayılan Android 10 için, başarılı uygulamalar daha karanlık bir görünüm benimsemiştir. Facebook sistematik olarak Instagram ve Facebook Messenger da dahil olmak üzere son derece popüler uygulamalar portföyünden geçti.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku