Teknoloji Blogu

Facebook’a Reklam vermek ?

Facebook’a reklam vermek ne kadar doğru ?

Yediden yetmişe tüm kullanıcılarına hizmet veren facebook Reklamcılık konusunda kurulduğu günden beri aynı politikada ilerleyerek belirli yerlerinde reklam verilmesini sağlarken kullanıcılarına eksi veya artı yönleri bir gözden geçirelim,

En çok bildiğimiz anasayfasında (Giriş esnasında) gördüğümüz bir nevi Operatörlere has olarak bıraktığı Reklam alanının dışında Anasayfada veya Sayfalarda gezerken Sol köşede çıkan Reklamları hepimiz farketmişizdir, bir çoğumuz reklamların farkında bile değilken bazı kullanıcılarda eğer ilgisini çeken bir reklam varsa tıklayıp bilgi alıyor.
En çok kullanılan yerlerden biriside Anasayfa (Haber akışının bulunduğu yer) , Sayısı 5 veyada 6 civarında bulunan Küçük reklamlar siz aşağı ve yukarı doğru çıkarkende takip eder.Ancak önemsemediğimiz bu reklamlar ile facebook’a reklam verenler için ne kadar kârlı oluyor ?

En sonunda daha farklı yöntemler arayan facebook çözümü ‘Tanıtım Yap’ özelliğinde buldu.Bu özellik ile bir facebook sayfasına sahip kişiler sayfalarında paylaştığı bir duyuru veya paylaşımı sayfayı beğenenlerin yanı sıra beğenmeyen kişilerede duyurabiliyor ! , 5 $ ödediğiniz taktirde (TRY 10 TL olmak üzere) paylaştığınız günden itibaren 3 gün boyunca paylaşımı üst kısımlarda tutuyor.

Ama bunların yanında Uygulama geliştirerek insanların katılmasını sağlayıp daha sonra onların haberleri olmadan Duvarlarında paylaşım yapıp sanki O kişi paylaşmış havası verip insanları kandırmayı çalışan kişilerde var tabiki..

Eğerki kısıtlı bir bütçeniz yoksa size önerebilceğimiz bir serviste Google Adwords reklamları olucaktır, İster Arama sonuçlarına reklam verin isterde Google Adsense kullanan siteler Reklam bannerlarınızı görsün.

Ancak bunlar ne kadar başarılıdır bilinmez, Sosyal medya’da adeta Tekelleşen facebook ilerki zamanlarda Reklam alanında  daha ne farklı özellikler getirir orası meçhul ama insanların bir müddet daha vazgeçemeden gireceği tek yerlerden biriside facebook olucaktır, ama yıllarda geçse Arama motorları daima kullanılcaktır bu ister Google veya başka bir arama motoru olsun, onun için hedef kitlenizi iyi seçip ona göre reklam vermenizi öneririz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku