Facebook'ta Dosya Paylaşımına izin veriliyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Facebook’ta Dosya Paylaşımına izin veriliyor

 Facebook’ta Dosya Paylaşımına izin veriliyor
Okunuyor Facebook’ta Dosya Paylaşımına izin veriliyor

Facebook’ta Dosya paylaşma Dönemi başlıyor !

Facebook, bugünden itibaren gruplara dosya paylaşım özelliğinin geleceğini açıkladı. Bütün gruplar, önümüzdeki günlerde bu özelliğe kavuşacak.

Facebook, Dropbox’un tahtına da göz dikiyor. Bilindiği üzere şimdilik sadece okulların gruplarında yapılabilen dosya paylaşımı, bugünden itibaren bütün gruplara geliyor.

Paylaşılacak dosyalarla ilgili bir takım kısıtlamalar söz konusu. Facebookgruplarında paylaşılacak olan dosyaların boyutu en fazla 25 MB olabilecek. Ayrıca müzik ve exe uzantılı dosyalar da paylaşılamayacak.

Exe uzantılı dosyaların paylaşılması güvenlik açısından sorun yaratabileceği için izin verilmemesi mantıklı bir tercih olmuş gibi görünüyor. Ancak e-kitaplar, müzik videoları ve kısa filmler paylaşılabilirken müzikdosyalarının neden paylaşılamadığı şimdilik bir soru işareti.

Facebook’taki diğer birçok şey gibi uygunsuz içeriklerin şikayet edilebileceği bu sistemin önümüzdeki haftalar içerisinde 380 milyondan fazla olan Facebook gruplarının hepsi için hizmete girmesi bekleniyor.

Yazan: Erdem Yaşar

Bir önceki yazımız olan SDN Forum Kapatılıyor ! başlıklı makalemizde sdn forum, sdn forum youtube ve sdn forumu kapatıyorlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın