Teknoloji Blogu

Firefox OS, Fas ve Senegal’de Satışa Sunuluyor

0

Mozilla, bizler Mozilla’yı internet tarayıcısı olarak tanıdık, geçtiğimiz yıllarda ise Mozilla akıllı telefon sektörüne gireceğini duyurmuştu ve yıllarca çalışıldığı biliniyordu. Benim dikkatimi çok çeken Firefox OS fiyatı performansını çok iyi karşılamasıydı. Fransa’da Orange Telekominikasyon ortaklığıyla Güney Afrika’da ilk olarak piyasaya sürüldü.

firefox-os-orange-afrika-teknofeed

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon, aslında stratejik olarak bir planla satışa sunuldu. Fiyatının rekor ucuz olmasıyla birlikte bu fiyata akıllı telefon almak isteyenler için bir sürpriz. Bu sebepten bildiğimiz gibi Güney Afrika’da yaşam ve hayat daha ucuz olduğundan ilk olarak satışa orada çıkarılması bir ekonomik strateji gibi gelse de Mozilla aslında kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla yaptığı da düşünülebilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Fas ve Senegal’de satışa çıkacak olan Firefox OS işletim sistemli akıllı telefon, orta doğu ve afrika pazarlarında oldukça fazla ses getirecek. Firefox OS’u ileri ki günlerde daha fazla cihazda göreceğimiz kesin.

Bir önceki yazımız olan Huawei P8 iPhone Severler İçin Geliyor ! başlıklı makalemizde huawei p8, huawei p8 ne zaman ve huawei p8 türkiye fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et