Teknoloji Blogu

Gizli Mod Nasıl Sürekli Aktif Tutulur ?

İnternet üzerinde yapılan gezintiler bazen kaydedilmek istenmediğinden dolayı, gizli mod en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle birden fazla kişinin sıklıkla kullandığı bilgisayarlarda gizli modu sürekli açık tutmak bir ihtiyaç haline gelebilir.

Tarayıcı Üzerinden Gizli Modu Açmak Nasıl Yapılır?

Google Chrome’un her başlatıldığında gizli modda açılmasını istiyorsanız, o zaman bu işlemi son derece basit bir halde aktifleştirebilirsiniz.

  • Masaüstünde bulunan Chrome tarayıcısının üstüne sağ tıklayın ve özellikler sekmesini açın.
  • Kısayol bölümüne giriş yaparak, kısayol kutusunun son kısmına “incognito” terimini ekleyin.
  • Daha sonrasında uygula butonuna tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”14743″]

Diğer Tarayıcılarda Gizli Modu Aktifleştirmek

Opera, Mozilla ve İnternet Explorer gibi tarayıcılarda gizli modu açmak yine benzer işlemler üzerinden yapılabiliyor. Bunun için kullandığınız tarayıcıya göre, aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Bu tarayıcıların hepsi aynı ortak terim üzerinden gizli modu sürekli aktif bir şekilde kullanmaya izin veriyor. Eğer bir Mozilla Firefox, Opera veya İnternet Explorer kullanıcıysanız, o zaman kullandığınız tarayıcının kısayoluna sağ tıklayarak özellikler kısmından “kısayol” bölümüne girmelisiniz. Ardından hedef kutucuğunun en sonuna -private ifadesini ekleyin. Bu ifadeyi ekledikten sonra uygula seçeneğine tıklamalısınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra bu 3 farklı tarayıcıdan hangisini kullanıyorsanız, bundan sonraki süreçte oturumlar hep gizli kullanıcı olarak açılacaktır. Bununla birlikte bundan sonra tarayıcı temizliğine gerek bıraktıracak bir durum yaşanmaz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku