Teknoloji Blogu

Google, Alphabet’in Alt Kuruluşu Oldu

0

İnternet devi Google, Alphabet‘in alt kuruluşu haline geldi. Google’ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulan şirket, 10 Ağustos tarihi itibariyle Alphabet’in alt kuruluşu haline getirildi.

alphabet-google-gorsel

Şirketin iki ortağının birlikte kurduğu Alphabet.com şirketi, Google’a ev sahipliği yapacak. Google’ın yeni CEO koltuğu ise Sundar Pichai‘ye emanet. Google’ın iki kurucu ortağının amacı tüm şirketlerini tek bir çatı altında toplayarak daha da büyümek. Dahada büyüyerek bir üst marka oluşturma çabası olarakda nitelendirebilecek bu durum, ileriki günlerde çok farklı tartışmalara yol açacak.

Türkçe karşılığı Alfabe olan Alphabet’de Google hissedarlarında yeri hazır olacak. Google, artık Google Inc. olarak değil Alphabet Inc. çatısı altında hizmet vermeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Google Maps'in iOS uygulaması güncellendi başlıklı makalemizde google maps, Google Maps Gece Modu ve Google Maps Güncellendi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et